Niedziela, 27 lutego 2011 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Tydzień Zwykły

1. Dzisiaj, w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczyna się dziewięciotygodniowa Nowenna mająca przygotować wiernych do majowej beatyfikacji Jana Pawła II.
    Motywem przewodnim Nowenny jest wezwanie Papieża - Polaka
    z jego ostatniej książki „Wstańcie, chodźmy!”.
    Nowenna ma zaangażować kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich z całej archidiecezji gnieźnieńskiej do czynnego przeżywania beatyfikacji Jana Pawła II na poziomie duchowym. Ma również przypomnieć nauczanie Papieża - Polaka, ożywać nabożeństwo do niego oraz ukazać prawdę o powszechnym powołaniu do świętości.

„Tak jak czuwaliśmy z Janem Pawłem II w godzinie jego śmierci, tak i teraz będziemy czuwać dziękując Bogu za dar jego wyniesienia na ołtarze. Ufam, że ta wielka modlitwa stanie się naszą odpowiedzią na wołanie Jana Pawła II, abyśmy trwali mocno przy Chrystusie i nie lękali się być świętymi” – powiedział  prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
    Nowenna rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Kolejne tygodnie poświęcone będą modlitwie i przypomnieniu nauczania Jana Pawła II nt. świętości kapłanów, kobiet, rodzin, dzieci, cierpiących, osób konsekrowanych, osób świeckich i młodzieży. W ostatnim tygodniu przywołane zostaną słowa Papieża Polaka nt. powszechnego powołania do świętości.Każdy tydzień Nowenny będzie się zaczynał w niedzielę. Podczas Mszy św. wierni wysłuchają homilii wprowadzającej w temat tygodnia, a na zakończenie Eucharystii odmówią krótką modlitwę. Tydzień zakończy się w sobotę Apelem Jasnogórskim.
    Dodatkowo wierni są zachęcani do odmawiania każdego dnia jednej dziesiątki różańca w intencji uświęcenia świata i o własną świętość.
    Nowenna zakończy się w wigilię beatyfikacji Jana Pawła II.
    Prócz modlitwy i rozważania nauczania Jana Pawła II kapłani i świeccy będą mogli indywidualnie lub wspólnotowo podjąć konkretne zobowiązania, które będą wypełniane także po zakończeniu Nowenny np. wspólna wieczorna modlitwa rodziny, codzienna Koronka w intencji kapłanów, wytrwanie w czystości do ślubu, abstynencja od alkoholu, regularna spowiedź, pomoc klasztorom klauzurowym itd.Postanowienia te będą wpisywane do wystawionych w kościołach kart, które następnie zostaną złożone w całość i będą wotum archidiecezji gnieźnieńskiej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Na ołtarzu Św. Piotra i Pawła wyłożone są kartki na nasze postanowienia.(wypełnione przynośmy do zakrystii).

2. Zgodnie z planem nowenny przed beatyfikacją,  w tym tygodniu módlmy się o uświęcenie kapłanów i nowe powołania. Zachęcam do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek o godz. 17.00 i indywidualnej modlitwy w tej intencji.

3.  W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi : w czwartek i piątek od godz. 17.30

4.  Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w sobotę: 05 marca od godz. 09.00.Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

5. Minął rok od kiedy funkcjonuje internetowa strona parafii pod adresem www.parafia.wylatowo.pl . Gorąco zachęcam do jej odwiedzania. Ostatnio właśnie drogą elektroniczną otrzymałem następująca prośbę:

”Drogi Księże Krzysztofie! Szukam moich kuzynów. Są to dzieci
    ( i wnuki) Matyldy Orchkowskiej ( ur. 1867 w Trlągu) i Franciszka Jąkała w Wylatowie. Matka Matylda była siostrą mojej  pra-pra-pra –babci. Mam nadzieję na kontakt z niektórymi kuzynami. Mieszkam w USA. „
    Jeff Ausmus   jmausmus@hotmail.com

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wasielewka za posprzątanie kościoła. „ Bóg zapłać!".

7.  Miłym Gościom i Drogim Parafianom życzę dobrej niedzieli
    i bogatego w łaski Boże całego tygodnia :

Czwartek, 09 lipca 2020 r.

Kolor liturgiczny: zielony
Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Czwartek (9-07-2020)

Piątek (10-07-2020)

Sobota (11-07-2020)

św. Benedykta, Patrona Europy

Niedziela (12-07-2020)

św. Brunona z Kwerfurtu
godz.: 08:00,10:00, 11:15

Poniedziałek (13-07-2020)

św. Andrzeja Świerada i Benedykta

Wtorek (14-07-2020)

Środa (15-07-2020)

św. Bonawentury

Czwartek (16-07-2020)

NMP z Góry Karmel

Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Na XIV Niedzielę Zwykłą: 05.07.2020r.

Sobota, 28 marca 2020 r.
Medytacja Ojca Świętego Franciszka: Watykan,27.03.2020r.

Piątek, 13 marca 2020 r.
Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej