Niedziela, 16 października 2011 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XXIX Tydzień Zwykły

1. W związku z remontem :

-założono podłogę w nawie i kruchcie

-wycyklinowano prezbiterium, kaplice, nawę i kruchtę

-położono płaszcz wzmacniający z kamieni wokół nawy

-uprzątnięto teren

-trwają prace nad przyłączeniem lamp przy schodach.

2. Serdecznie dziękuję :-panom:

Józefowi i Pawłowi Pawela, Tadeuszowi Filipczakowi, Stanisławowi Dzięcielakowi, Leszkowi Wietrzykowskiemu, Tomaszowi i Mateuszowi Gajewiczom ,Danielowi Kopczyńskiemu, Hubertowi Nowakowskiemu za pomoc w pracach

-p. Henrykowi Wiśniewskiemu za naprawę przydrożnego krzyża
    o. Honoriusza

-za dostarczoną żywność  kolejnym  rodzinom:
    „Bóg zapłać!”

3. W tym tygodniu  proszę o produkty żywnościowe dla ekipy remontowej nadal mieszkańców rejonu kolędowego: od rodz. Kubskich do szkoły . W tej sprawie kontaktujmy się telefonicznie z p. Marią Szpulecką najlepiej do wtorku
    ( nr tel.: 52 3158752).

4. Biskupi podczas zebrania plenarnego w Przemyślu wybrali nowego sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Został nim niespełna 47-letni biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej Wojciech Polak, ostatnio pełniący funkcję delegata KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej oraz od 2006 r. przewodniczącego Europejskiej Służby dla Powołań (European Vocation Sernice). Od dwóch lat bp Polak jest też członkiem Rady Stałej KEP.
    Znamy dobrze  Ks. Biskupa z ostatniej wizytacji naszej parafii
    i udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży w 2010r.
    Niech Pan Bóg darzy Ks. Biskupa potrzebnymi darami Ducha Świętego!.

5. Zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej. Dzieci niech przyjdą w środę na godz. 19.00 i czwartek  na godz. 17.30 .W dni powszednie  nabożeństwo różańcowe w łączności z Mszą Św.

6. Zapraszam dzieci wraz z rodzinami do wzięcia udziału
    w konkursie na najpiękniejszy różaniec (wykonany w dowolnej technice) .Prace przynosimy do kościoła do 20 października.

7. We wtorek nie będzie Mszy ze względu na niezbędne prace remontowe.

8. Parafialny Dzień Adoracji Najśw. Sakramentu przypada w czwartek, 20 października. Znajdźmy chwilę na nawiedzenie Pana Jezusa ukrytego w Eucharystii.

9.  W zakrystii  oraz w biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe( druki przy konfesjonale) .

10. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i znicze na groby kapłanów, pochowanych na naszym cmentarzu..

11. Dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rozpoczęła się druga edycja projektu
    „Ochrona i zachowanie materialnego dziedzictwa regionu kujawsko-pomorskiego”.
    Obok prac konserwatorskich i rewitalizacyjnych w 83 zabytkach na terenie województwa odbędą się 83 koncerty, których koordynatorem jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna.
    W naszej parafii  koncert w ramach projektu odbędzie się w niedzielę ,23 października 2011r. o godz. 12:00.
    Wykonawcą koncertu będzie zespół Laboratoire de la Musique
    a koncert poprowadzi Anna Merder. SERDECZNIE ZAPRASZAM !

12. Przez chrzest św. do Wspólnoty Kościoła została włączona :Wiktoria Maria Górzyńska.
    Niech Pan Bóg jej błogosławi!.

13. Dzisiaj ministranci liczą wiernych, uczestniczących
    w Eucharystii.

14.  O posprzątanie kościoła proszę w sobotę członków Żywego Różańca i przyjaciół Radia Maryja.

15. Drogim Parafianom i Gościom życzę  miłej niedzieli  i dobrego tygodnia :Szczęść Boże!

ks.Krzysztof Tarbicki

Czwartek, 28 marca 2024 r.

Imieniny: Anieli, Joanny, Sykstusa

Czwartek (28-03-2024)