Niedziela, 19 lutego 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem.Msze Święte w Popielec o godzinie  9.00 i 18.00.

2. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje  post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.

3.  Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku,

natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzyw sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

4. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw i dyskotek.

5.  Dobremu przeżyciu Wielkiego Postu niech pomogą nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie  Żale w niedzielę o godz. 15.00.

6. W związku z tym zmienia się nieco porządek  odprawiania mszy niedzielnych.Sprawowane będą o godz. 08.00, o 10.00 ze szczególnym udziałem dzieci i po nabożeństwie Gorzkich Żali około godz. 15.40.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 zebranie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Św.

8. .Parafianom i wszystkim Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu:

Czwartek, 12 grudnia 2019 r.

Niedziela, 8 grudnia 2019 r.
Na II Niedzielę Adwentu: 08.12.2019r.