Poniedziałek, 9 lipca 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIV Tydzień Zwykły

1. W związku z  remontem konserwatorskim :
    -wykonano pomosty robocze w wieżach

2. Proszę ,aby na ten tydzień produkty żywnościowe dla 9-osobowej ekipy remontowej dostarczyli kolejni mieszkańcy Łosośnik a od czwartku Parafianie z Wasielewka . W tej sprawie kontaktujmy się z p. Marią Szpulecką  najpóźniej do wtorku. ( nr tel. w gablocie parafialnej: 52 3158752) .

3. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym
    w przeprowadzenie III Dni Wylatowa. Podziękowania składam na ręce p. sołtysa Huberta Pachały i radnego Karola Olejnika.
    Bóg zapłać!

4. Puchar Proboszcza w turnieju sołectw w piłkę siatkową zdobyło Wylatowo, II miejsce-Żabno i Żabienko, III miejsce-Chabsko,
    IV  miejsce- Wasielewko
    .Wszystkim zawodnikom dziękuję za piękną grę i szlachetną sportową rywalizację.

5. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Polecam ją szczodrości Parafian. Zbieramy na wkład własny w dzieło konserwacji i rewaloryzacji elewacji zachodniej z wieżami. Udział Parafii w tym zadaniu jest wyceniony na 107 142,86 zł.

6. W sobotę i niedzielę-14 i  15 lipca-organizowana jest w Mogilnie konferencja ze świadectwami mistyczki z Damaszku w Syrii- Myrny Nazzour z modlitwą o uzdrowienie, którą jako charyzmat otrzymała podczas objawień Maryjnych.

Myrna Nazzour na co dzień mieszka w Damaszku.
    Kiedy miała 18 lat, podczas modlitwy nad chorą koleżanką jej ręce pokryły się olejem, a namaszczona nimi koleżanka odzyskała zdrowie. Krótko później olej zaczął wyciekać z papierowej ikony w domy Myrny, a jej samej zaczęła objawiać się Maryja. Na dłoniach i twarzy Myrny pojawiły się stygmaty. W sumie w ciągu 30 lat Myrna Nazzour miała cztery objawienia i trzydzieści sześć ekstaz z orędziami od Chrystusa i Maryi, połączone z pojawianiem się oleju na twarzy i dłoniach. Stygmaty otrzymała pięć razy, ostatnio w Wielkim Tygodniu 2004 roku – zwykle ich pojawienie połączone jest ze zbieżnością dat Wielkanocy u wszystkich chrześcijan. Głównym orędziem, przekazywanym Myrnie, a przez nią światu, jest wezwanie do pokoju i pojednania między wyznaniami. Kierowane są nie tylko do katolików, w miejscach objawień modlą się ludzie różnych wyznań.
    Niezwykłym zjawiskom z udziałem Myrny Nazzour towarzyszą uzdrowienia, zdarzające się zarówno wśród katolików, prawosławnych, muzułmanów, jak i niewierzących. Obejmują wszelkie choroby: nowotwory, ślepotę od urodzenia lub nabytą, paraliż czy choroby mózgu.

W ostatnim dniu konferencji w Mogilnie,15 lipca- Msza Św.
    o godz. 12.00 na Rynku, przewodniczy ks. bp Wojciech Polak.
    Po Eucharystii-Droga Krzyżowa ulicami Mogilna do Klasztoru-rozważania prowadzi Myrna Nazzour. Szczegółowa informacja na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

7. Wszystkim życzę radosnej niedzieli  i dobrego tygodnia :

Środa, 08 lipca 2020 r.

św. Jana z Dukli
Kolor liturgiczny: biały
Imieniny: Eugeniusza, Elżbiety

Środa (8-07-2020)

św. Jana z Dukli

Czwartek (9-07-2020)

Piątek (10-07-2020)

Sobota (11-07-2020)

św. Benedykta, Patrona Europy

Niedziela (12-07-2020)

św. Brunona z Kwerfurtu
godz.: 08:00,10:00, 11:15

Poniedziałek (13-07-2020)

św. Andrzeja Świerada i Benedykta

Wtorek (14-07-2020)

Środa (15-07-2020)

św. Bonawentury

Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Na XIV Niedzielę Zwykłą: 05.07.2020r.

Sobota, 28 marca 2020 r.
Medytacja Ojca Świętego Franciszka: Watykan,27.03.2020r.

Piątek, 13 marca 2020 r.
Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej