Poniedziałek, 9 lipca 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XIV Tydzień Zwykły

 

 
 1. W związku z  remontem konserwatorskim :
  -wykonano pomosty robocze w wieżach 
   
 2. Proszę ,aby na ten tydzień produkty żywnościowe dla 9-osobowej ekipy remontowej dostarczyli kolejni mieszkańcy Łosośnik a od czwartku Parafianie z Wasielewka . W tej sprawie kontaktujmy się z p. Marią Szpulecką  najpóźniej do wtorku. ( nr tel. w gablocie parafialnej: 52 3158752) . 
   
 3. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym
  w przeprowadzenie III Dni Wylatowa. Podziękowania składam na ręce p. sołtysa Huberta Pachały i radnego Karola Olejnika. 
  Bóg zapłać!
   
 4. Puchar Proboszcza w turnieju sołectw w piłkę siatkową zdobyło Wylatowo, II miejsce-Żabno i Żabienko, III miejsce-Chabsko,
  IV  miejsce- Wasielewko
  .Wszystkim zawodnikom dziękuję za piękną grę i szlachetną sportową rywalizację.
   
 5. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Polecam ją szczodrości Parafian. Zbieramy na wkład własny w dzieło konserwacji i rewaloryzacji elewacji zachodniej z wieżami. Udział Parafii w tym zadaniu jest wyceniony na 107 142,86 zł.
   
 6. W sobotę i niedzielę-14 i  15 lipca-organizowana jest w Mogilnie konferencja ze świadectwami mistyczki z Damaszku w Syrii- Myrny Nazzour z modlitwą o uzdrowienie, którą jako charyzmat otrzymała podczas objawień Maryjnych.

   Myrna Nazzour na co dzień mieszka w Damaszku.
  Kiedy miała 18 lat, podczas modlitwy nad chorą koleżanką jej ręce pokryły się olejem, a namaszczona nimi koleżanka odzyskała zdrowie. Krótko później olej zaczął wyciekać z papierowej ikony w domy Myrny, a jej samej zaczęła objawiać się Maryja. Na dłoniach i twarzy Myrny pojawiły się stygmaty. W sumie w ciągu 30 lat Myrna Nazzour miała cztery objawienia i trzydzieści sześć ekstaz z orędziami od Chrystusa i Maryi, połączone z pojawianiem się oleju na twarzy i dłoniach. Stygmaty otrzymała pięć razy, ostatnio w Wielkim Tygodniu 2004 roku – zwykle ich pojawienie połączone jest ze zbieżnością dat Wielkanocy u wszystkich chrześcijan. Głównym orędziem, przekazywanym Myrnie, a przez nią światu, jest wezwanie do pokoju i pojednania między wyznaniami. Kierowane są nie tylko do katolików, w miejscach objawień modlą się ludzie różnych wyznań.
  Niezwykłym zjawiskom z udziałem Myrny Nazzour towarzyszą uzdrowienia, zdarzające się zarówno wśród katolików, prawosławnych, muzułmanów, jak i niewierzących. Obejmują wszelkie choroby: nowotwory, ślepotę od urodzenia lub nabytą, paraliż czy choroby mózgu.

  W ostatnim dniu konferencji w Mogilnie,15 lipca- Msza Św.
  o godz. 12.00 na Rynku, przewodniczy ks. bp Wojciech Polak.
  Po Eucharystii-Droga Krzyżowa ulicami Mogilna do Klasztoru-rozważania prowadzi Myrna Nazzour. Szczegółowa informacja na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
   
 7. Wszystkim życzę radosnej niedzieli  i dobrego tygodnia :   
                                                         Szczęść Boże!
 


  Czwartek, 05 grudnia 2019 r.

Kolor liturgiczny: fioletowy
Dzisiaj msza św. o godz.:
Imieniny:


  Porządek Mszy świętej


  Aktualności

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r

Poniedziałek, 27 maja 2019 r.
Kazanie jubileuszowe ks. Krzysztofa Madeckiego: 25.05.2019r.

Piątek, 23 marca 2018 r.
Konkurs dekanalny "Wędrówki po dziejach apostolskich"
W minionym czasie uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie dekanalnym.