Niedziela, 19 sierpnia 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XX Tydzień Zwykły

1.  W związku z  remontem konserwatorskim :

- kontynuowano pracę przy wieży północnej

- naprawiano ułożenie kamiennych  fundamentów

-trwają prace nad dębową podwaliną

2. Serdecznie dziękuję  rodzinom z rejonu kolędowegoKrzyżownicy za dostarczoną żywność dla ekipy remontowej. Bóg zapłać!

3. Proszę ,aby na ten tydzień produkty żywnościowe dla 5-osobowej ekipy remontowej dostarczyli kolejni Parafianie z Krzyżownicy. W tej sprawie kontaktujmy się z p. Marią Szpulecką  . ( nr tel. w gablocie parafialnej: 52 3158752) .

4. Jako Wspólnota  Parafialna za tegoroczne żniwa podziękujemy Panu Bogu w niedzielę,02 września na Mszy dożynkowej o godz. 11.15.Proszę o przygotowanie wieńców żniwnych przez poszczególne wioski.

5. Od kilku już lat na Pola Lednickie w pierwszą sobotę września przybywają seniorzy. To spotkanie, które nazywa się Lednica Seniora jest niejako gestem młodzieży w stronę starszych. Młodzież ma wiele takich spotkań, a o starszych często się zapomina, pozostawia samym sobie. Lednica nie jest tylko dla młodzieży, jest dla wszystkich młodych duchem! To dla starszych pokoleń powstało to spotkanie. W końcu im młodzież zawdzięcza wychowanie i wolność zgromadzeń. Podczas każdej Lednicy Seniora starsi, tak jak młodzi w czerwcu, uczestniczą w Mszy Świętej, adorują Najświętszy Sakrament i wybierają Chrystusa w symbolicznym akcie przejścia przez Bramę – Rybę. Każde spotkanie wrześniowe ma swoje hasło, które jest takie samo jak hasło Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą w czerwcu. Spotkanie seniorów trwa około 6 godzin, od 12:00 do 18:00. Seniorzy otrzymują też te same co młodzi symbole lednickie. Nieodłącznym elementem każdego spotkania nad Lednicą jest taniec i śpiew. Starsi śpiewają i tańczą, często nie gorzej od młodych. Czasami ojciec Jan żartuje: „Uważajcie, bo wam ZUS renty poodbiera!”. Piosenki Siewców Lednicy porywają wszystkich, niezależnie od wieku. W końcu nad Lednicą przez śpiew i taniec chwalimy Boga.

Również z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Lednicę Seniora w dniu: 01.09.2012r.Zainteresowanych proszę o kontakt z p. Janiną Luck( nr telefonu:723 112 681).Koszt:20 zł( w tym opłata organizacyjna Lednicy Seniora:7 zł(nagłośnienie , symbole itp.)

6. Przez chrzest św. do wspólnoty Kościoła została włączona Dagmara Świątnicka. Niech Pan Bóg jej błogosławi!

7. Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę radosnej niedzieli
     i dobrego tygodnia :

Niedziela, 08 grudnia 2019 r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r