Niedziela, 20 października 2013 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na XXIX Tydzień Zwykły

1. Cieszymy się że ekipa górali założyła gont na dachu kościoła nad prezbiterium i nawą główną. Uwieńczeniem tej pracy było zamontowanie zrekonstruowanej metalowej chorągiewki z datą 1746 i literami IHS-Iesus Hominibus Salwator: Jezus Ludzi Zbawiciel.

2. Od wtorku wracamy do starego czasowego porządku odprawiania Mszy Św.

3. Zapraszam dzieci  z ich bliskimi na nabożeństwo różańcowe we wtorek i w środę o 16.30.Natomiast różaniec dla wszystkich w dni powszednie po pierwszej Mszy Św.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 08.00.

5. Z okazji Dnia Papieskiego przekazaliśmy500 zł.na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

6. Trzydziestu dziewięciu Bierzmowanym życzę, aby trwając w mocy Ducha Świętego, zawsze byli wiernymi przyjaciółmi Pana Jezusa na wszystkich drogach życia

7. .Bardzo dziękuję

:- Bierzmowanym za dar dla Parafii: kwiaty, obrus ołtarzowy, świece, pozłacaną patenę pomocną przy rozdzielaniu Komunii Św.

-Wszystkim ,którzy porządkowali, aż do ostatnich minut, teren
    i świątynię na dzień wizytacji.

-p. Mieczysławowi Rogalskiemu za pomoc przy wywozie śmieci
    z cmentarza

-Paulinie i Karolinie Grzegorskim za dekoracje

-p. Sulskiemu i p. Małeckiemu za wyrównywanie terenu parkingu od strony plebanii. Niestety, jeszcze istnieje potrzeba dalszej pracy na tym miejscu

.-licznie przybyłym na spotkania z Ks. Biskupem starszym, chorym, dzieciom, ich bliskim, młodzieży dorosłym

-Liturgicznej Służbie ołtarza, która stanęła na wysokości zadania podczas wszystkich spotkań,
    -panu Organiście

-panom Konradowi i Pawłowi Szarym za odnowienie figury św. Wawrzyńca

Wszystkim ,którzy uświetnili dzień naszej biskupiej wizytacji serdeczne Bóg zapłać!

8. Ks. Biskup był pod wrażeniem żywotności naszej Parafii i zaangażowania w sprawę remontu świątyni. Oczekujemy teraz na podsumowanie wizytacji w skierowanym do naszej rodziny Parafialnej liście.

9. Od czerwca do sierpnia firma Geocmentarz dokonała inwentaryzacji grobów na naszym cmentarzu w zakresie pomiarów geodezyjnych wszystkich grobów, stworzeniu dokumentacji fotograficznej nagrobków oraz utworzeniu
     z informacji zawartych na tablicach nagrobnych bazy danych osób pochowanych.
    Dane te są jednak niepełne, dlatego proszę aby opiekunowie poszczególnych grobów zgłaszali się w biurze parafialnym w celu ich weryfikacji.
    Informuję tez, że na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się Wyszukiwarka w zakładce pod nazwą Cmentarz,, która pozwala na odszukanie miejsca spoczynku osób pochowanych na naszym cmentarzu wraz z fotografią nagrobka. Po wpisaniu nazwiska (lub części nazwiska) osoby zmarłej moduł wskaże miejsce(a) gdzie spoczywają dane osoby. Dla lepszej identyfikacji i łatwiejszego odszukania miejsca na terenie cmentarza istnieje więc możliwość zobaczenia fotografii nagrobka oraz wydrukowania wyniku wyszukiwania pokazanego aktualnie na mapie.

10. Przypominam też ,że zgodnie z uwagami wizytacyjnymi, postanowieniem Rady Parafialnej i ustawą państwową o cmentarzach i miejscach grzebalnych, istnieje konieczność ponowienia pokładnego po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Zaległości miałyby być regulowane w ciągu roku do 01.11.2014.

11. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożone są druki wymienianek jednorazowych (proszę wypełniać pismem drukowanym).
    Można też zamawiać wymienianki całoroczne w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na kwiaty i znicze dla kapłanów pochowanych na naszym cmentarzu

13. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy w czwartek śp. Irenę Kierejewską z Wylatowa, lat 84. Dobry Jezu a nasz Panie….

14. Przez Chrzest Święty do Wspólnoty kościoła została włączona Alicja Gębala. Niech Pan Bóg jej błogosławi!

15. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  życzę  dobrego tygodnia :

Sobota, 14 grudnia 2019 r.

św. Jana od Krzyża
Imieniny: Alfreda, Izydora

Sobota (14-12-2019)

św. Jana od Krzyża

Niedziela (15-12-2019)

godz.: 08:00, 10:00, 11:15

Poniedziałek (16-12-2019)

Wtorek (17-12-2019)

Środa (18-12-2019)

Czwartek (19-12-2019)

Piątek (20-12-2019)

Sobota (21-12-2019)

Niedziela, 8 grudnia 2019 r.
Na II Niedzielę Adwentu: 08.12.2019r.