Niedziela, 22 grudnia 2013 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się przed Świętami w poniedziałek, 23 grudnia od godz. 09.00. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

2. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek,23 grudnia o godz. 18.30.

3. W minioną sobotę nasz Parafianin z Targownicy pan Sylwester Prus obchodził  setną rocznicę urodzin. Dostojnemu Jubilatowi życzymy obfitości Bożych łask, potrzebnych sił i zdrowia. Mszę Św. w intencji Naszego Stulatka odprawię w niedzielę, 22.12. o godz. 11.15.

4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku 24 grudnia, na środę 25 grudnia.

Wcześniej w naszych domach zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni.
    Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
    Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. W Boże Narodzenie o północy Pasterka a następne Msze o godz. 09.00 i 11.15. Ofiary z pasterki przeznaczamy na fundusz dla samotnych matek, ofiary z drugiego dnia świąt na KUL.

6. W drugi dzień Świąt  w czwartek Msze Święte o godz.: 08.00, 10.00 i 11.15.

7. W sobotę pogrzebem katolickim pożegnaliśmy śp. Ryszarda Borzymowskiego z Mogilna, lat 57. Dobry Jezu a nasz Panie...

8. Serdecznie dziękuję:

-za ofiarowane choinki do kościoła p. Tomaszowi Kaszyńskiemu

-za pomoc przy świątecznym wystroju: p. Stanisławowi Dzięcielak, Bogdanowi Muszyńskiemu, Józefowi Grzegorskiemu, Hubertowi Kamyszek, Hubertowi Nowakowskiemu, Sebastianowi Dzięcielak, Marcinowi Holak oraz Monice Dudlik, Karolinie Grzegorskiej, Marii i Elżbiecie Skonieczka.

-za starania o naprawę parkingu od strony plebanii p. Barbarze Lech i p. Mirosławowi Leszczyńskiemu a za wykonanie wyrazy wdzięczności składam na ręce p. Michała Szymańskiego

Wszystkim świadczącym bezinteresownie dobro na rzecz Parafii
    - Bóg zapłać!

9. Komenda Powiatowa Policji ostrzega wszystkich, a przede wszystkim osoby w podeszłym wieku przed przestępcami dzwoniącymi i podającymi się za członków rodziny w celu wyłudzenia pieniędzy.

10. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Parafianom i wszystkim Gościom: miłości, pokoju serca i radości.
    Niech  Boża dobroć, płynąca z betlejemskiego żłobka rozjaśni nasze życie.Wspaniałego świętowania!

.

Czwartek, 05 grudnia 2019 r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r