Niedziela, 24 kwietnia 2016 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na V Niedzielę Wielkanocy: 24.04.2016r.

1. Do końca kwietnia można zgłosić swój udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie .Chętnych proszę o kontakt..

2. Ksiądz Prymas Wojciech Polak, w odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka, zarządził zorganizowanie specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy, w niedzielę 24. kwietnia br. Ofiary  można składać do puszki przy wyjściu.

3. Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

„Szanowni Rolnicy,
    16 maja 2016 roku upływa termin składania wniosków
    o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,dokumenty będzie można jeszcze złożyć
    do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.Wnioski można przesłać. Pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście -w biurach, powiatowych .Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
    Zachęcam Państwa do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych.”

4. Katecheza dla dzieci komunijnych w piątek o godz. 16.30.

5. Z przykrością informuję, że złożone przez Parafię wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie na modernizację instalacji elektrycznej i remont sufitu kościoła, mimo, że spełniały wymogi formalne, nie otrzymały dofinansowania.

6. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu  przyznał nam dotację w wysokości 30 000 zł. na modernizację niebezpiecznej instalacji w kościele. Gmina Mogilno w ramach funduszu sołeckiego zarezerwowała na ten cel 6 500zł.
    Jeżeli dodamy do tego uzbierane już przez Parafię 38 376 zł,
    to jeszcze w ramach wkładu własnego dwie lub trzy składki remontowe i będziemy mieli całość potrzebnej kwoty.
     Prace pragniemy sfinalizować w czerwcu.

7. Serdecznie dziękuję p. Mirosławowi Leszczyńskiemu za ofiarowane sadzonki iglaków oraz tym , którzy je już posadzili na terenie przykościelnym. Bóg zapłać!

8. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzę radosnej niedzieli i wielu łask Bożych w tygodniu

Czwartek, 05 grudnia 2019 r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r