Poniedziałek, 25 lipca 2016 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XVII Niedzielę Zwykłą: 24.07.2016r.

1. Ks. kan. Jerzy Mostowski gorąco zaprasza naszych Parafian na odpust świętego Jakuba w Kamieńcu połączony ze Światowymi Dniami Młodzieży w  niedzielę, 24 lipca. Wśród gości będzie również 50-osobowa grupa pielgrzymów z Czech, przebywająca w Trzemesznie przed spotkaniem z Ojcem Św. Franciszkiem W programie: -Suma odpustowa na placu o godz. 13.00,po Mszy grill, placki, inne smakołyki, Bal Świętych-wspólna zabawa, moc atrakcji: kajaki, żaglówki, rowery wodne, motorówki, boiska do siatkówki i koszykówki.

2. W poniedziałek,25 lipca obchodzimy święto
    św. Jakuba Apostoła. Nasz kościół znajduje się na szlaku „Camino Polaco" do relikwii św. Jakuba w Hiszpanii.

3. Również w poniedziałek czcimy św. Krzysztofa, męczennika z poł. III wieku, Patrona kierowców, podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Uroczysta Msza Św. o godz. 19.00.

4. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa po Eucharystii 25 lipca tradycyjnie pobłogosławię pojazdy przed kościołem i przed plebanią.

5. W ramach ogólnopolskiej Akcji MIVA Polska ofiary zbierane dzisiaj po Mszach, przeznaczamy na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy

6. We wtorek,26 lipca czcimy św. Annę i św. Joachima
    - Rodziców NMP oraz Babcię i Dziadka Pana Jezusa. Pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach
    i dziadkach: o tych, którzy są wśród nas i jakże często nadal służą nam pomocą, jak i o tych, którzy odeszli już do Domu Ojca.

7. W odpowiedzi na prośbę Ks. Dziekana o pomoc
    w organizacji pobytu młodych Czechów w ramach ŚDM zebraliśmy 661 zł. Bóg zapłać!

8. Przesłanie Ojca Świętego:
    „Drodzy Bracia i Siostry!
    Zbliża się  XXXI Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, zwołanych do Krakowa. Daje mi on także pomyślną okazję, by spotkać ukochany naród polski. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia, w tym Roku Jubileuszowym, oraz we wdzięcznej i oddanej pamięci o św. Janie Pawle II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i zarazem przewodnikiem narodu polskiego w jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności.(…)

A teraz zwracam się do was, drodzy synowie i córki narodu polskiego! Czuję, że jest to wielki dar od Pana, aby stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swoich dziejach pokonał wiele doświadczeń, także bardzo ciężkich i poszedł naprzód z mocą wiary, wspierany macierzyńską ręką Maryi Dziewicy.
     Jestem przekonany, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze, i będzie to dla mnie bardzo dobre. Dziękuję wam za modlitwy, którymi przygotowujecie moją wizytę. Dziękuję biskupom i kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, wiernym świeckim, zwłaszcza rodzinom, którym symbolicznie przynoszę posynodalną adhortację apostolską „Amoris laetitia”. To rodziny pokazują, jakie jest moralne i duchowe „zdrowie” narodu. Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżeństwach i rodzinach. Idźcie dalej tą drogą!
    Drodzy bracia i siostry, przesyłam wam to orędzie jako dowód mojej życzliwości. Trwajmy zjednoczeni na modlitwie. I do zobaczenia w Polsce!”

9. Ojciec Święty przybędzie do Polski w środę 27 lipca
    o godz.16.00. Otwórzmy serca na Jego orędzie, towarzyszmy Mu modlitwą, oglądaniem telewizyjnych relacji.

W chwili przylotu Piotra naszych czasów odezwą się dzwony, udekorujmy domy flagami.

10. Z radością informuję, że w czwartek, 28 lipca
    o godz.10.30 na Jasnej Górze będę miał zaszczyt koncelebrowania z Papieżem Franciszkiem Mszy Św. z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Sprawować ją będę z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Parafian.

11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom - radosnej niedzieli i wielu łask Chrystusowych w tygodniu

Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Agnieszki, Czesława

Sobota (27-04-2024)