Niedziela, 13 listopada 2016 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XXXIII Niedzielę Zwykłą: 13.11.2016r.

1. Papież Franciszek zakończy obchody Roku Jubileuszowego zamykając symbolicznie Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra na Watykanie w dniu 20 listopada br.Tydzień wcześniej, tj. 13 listopada zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia we wszystkich diecezjach świata. Bramę Miłosierdzia w Katedrze Gnieźnieńskiej zamknie Prymas Polski, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, po mszy św. sprawowanej o godz. 12.00. W tym samym dniu zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia na terenie naszej Archidiecezji, a więc w Trzemesznie, w Inowrocławiu, w Kruszwicy, w Markowicach, w Pakości, w Wągrowcu, w Chodzieży, w Biechowie oraz w Kawnicach.

2. Wydarzeniem zaś, które jak klamra, symbolicznie połączy  zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski będzie Jubileuszowy
    Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w dniu 19 listopada br. w Łagiewnikach.
    Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w dniu 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie i odmawiana codziennie Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana ( dostępna również na naszej stronie internetowej):

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże,Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”,wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie.Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro.Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały,dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość.Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie,na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

3. Już po raz ósmy w drugą niedzielę listopada w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym .Ze względu na dramatyczną sytuację podobnie jak miało to miejsce w 2010 dzień ten ponownie jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku. Proszę również przyjąć stosowną ulotkę.

4. Czy wiesz, że:
    …105 tys. Chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa?

…co 5 minut ginie 1 chrześcijanin?

…200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych?

…w 116 krajach świata łamane jest prawo do wolności religijnej?

…350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji?

Wyślij SMS o treści RATUJE pod nr 72405
    ( 2zł. +VAT=2,46 zł. brutto)

5. Złożyłem 2 wnioski do Ministerstwa Kultury
    i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o dotacje: pierwszy na konserwację stropu kościoła i jego ocieplenie oraz drugi na renowacje ołtarza bocznego Matki Bożej. Proszę o modlitwę w intencji pozytywnego ich rozpatrzenia.

6. W dzisiejszą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Zbieramy na wkład własny w dzieło konserwacji 400-letniego ołtarza Matki Bożej jako wotum Parafii na przypadający w przyszłym roku jubileusz 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu i 100-lecia objawień w Fatimie. Tę sprawę polecam hojności Wiernych.

7. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy: w czwartek
    śp. Władysława Witkowskiego z Krzyżownicy, lat 86
    i w sobotę śp. Bronisława Górzyńskiego z Wylatowa, lat 73. „Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.

8. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w przyszłą niedzielę,20.11 na Mszę Św. o godz. 08.00, następnie katecheza.

9. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Chrystusowych
    w tygodniu:

Sobota, 20 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Agnieszki, Czesława

Sobota (27-04-2024)