Poniedziałek, 6 listopada 2017 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XXXI Niedzielę Zwykłą: 05.11.2017r.

1. W zakrystii można składać wymienianki całoroczne.

2. Przypominam o konieczności przedłużenia pokładnego po upływie 20 lat od pochówku (na kolejne 20 lat) grobów osób pochowanych przed 1998r.

3. Narzeczeni zamierzający w najbliższym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, którzy nie ukończyli katechizacji przedmałżeńskiej, proszeni są
    o skorzystanie z takiego Kursu przedmałżeńskiego
    w klasztorze. oo. Kapucynów w Mogilnie od dzisiejszej niedzieli ,5 listopada do 10 grudnia br. (godz. 16.00).

4. Ksiądz Prymas i Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyrażają szczere podziękowanie za zebrane ofiary na pomoc poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic zarówno przez parafie jak i ofiarodawców indywidualnych. Zebrano 460 370,36 zł., dzięki którym można było wspomóc 203 najbardziej poszkodowane rodziny.

5. Nadal  w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu rozpatrywany jest wniosek naszej Parafii
    o dofinansowanie remontu i ocieplenia stropu kościoła. Czekamy na decyzję.
    Informuję również, że w ubiegłym tygodniu złożyłem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    w Warszawie wniosek o dotację w 2018r. konserwacji wewnętrznej części ścian trzech naw, prezbiterium ,kaplic bocznych, słupów nawy oraz drugi wniosek na prace konserwatorskie przy ambonie.
    Proszę o modlitwę w intencji pozytywnego rozpatrzenia.

6. W przyszłą, II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Zbieramy na wkład własny w dzieło remontu wnętrza kościoła.
    Bóg zapłać za zrozumienie!

7. W sobotę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości.Msza Święta w intencji Ojczyzny
    o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich kandydatów do bierzmowania, miłujących Ojczyznę Parafian i Gości.
    Po Mszy tradycyjne poświęcenie świętomarcińskich rogali. Następnie udamy się pod pomnik.
    Proszę o wywieszenie flag narodowych i Wylatowa.

8. Parafianom i naszym Gościom życzę dobrej niedzieli
    i wielu Chrystusowych darów w tygodniu:

Niedziela, 08 grudnia 2019 r.

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r