Wtorek, 6 listopada 2018 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XXXI Niedzielę Zwykłą: 04.11.2018r.

1. W okresie od 01 do 08 listopada: nawiedzając cmentarz, przyjmując w danym dniu Komunię Św., wykluczając przywiązanie do grzechu- nawet lekkiego i odmawiając modlitwę  w intencjach papieskich, można uzyskać odpust zupełny dla jednego Zmarłego każdego dnia.

2. W zakrystii można składać wymienianki całoroczne .

3. Przypominam o konieczności przedłużenia pokładnego po upływie 20 lat od pochówku (na kolejne 20 lat) grobów osób pochowanych przed 1999r.

4. Za zorganizowanie wspaniałego balu świętych dla dzieci dziękuję: p. Alicji Witkowskiej-Kozak, p. Barbarze Lech, p. Jarosławowi Gębali i zaangażowanym rodzicom.

5. Nasza ofiara dla chrześcijan prześladowanych w Pakistanie wyniosła 562 zł. Bóg zapłać!

6. W sobotę pogrzebem katolickim pożegnaliśmy śp. Leona Sucholasa z Wylatowa, lat 85.

?Dobry Jezu a nasz Panie??

7. W przyszłą, II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna na spłatę  wkładu  własnego Parafii  w dzieło remontu konserwatorskiego wszystkich stropów kościoła i wybranych elementów wystroju wnętrza .Bóg zapłać za zrozumienie!

8. Już w sobotę,10.11 świętować będziemy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich kandydatów do bierzmowania, miłujących Ojczyznę Parafian i Gości, poczty sztandarowe.

Po Mszy tradycyjne poświęcenie świętomarcińskich rogali.

Proszę, aby z tej wyjątkowej okazji każdy dom był udekorowany polską flagą .

9. Nasza Parafia, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Promyk Nadziei", sołectwo Wylatowo przy współpracy z wieloma partnerami zapraszają na RODZINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w ramach projektu Radosna Niepodległa 2018, które odbędzie się 10 listopada 2018 r. w Wylatowie.

Plan uroczystości:

11:50 ? modlitwa przy grobie powstańca Wojciecha Krentz na miejscowym cmentarzu

12:00 ? Msza Św. w intencji Ojczyzny w z udziałem Mogileńskiej Orkiestry Dętej, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, gości i mieszkańców

13:00 ? defilada z asystą Mogileńskiej Orkiestry Dętej oraz orszaku konnego, która zatrzyma się pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich gdzie odda hołd poległym w obronie Ojczyzny ? odegranie hymnu, złożenie kwiatów, posadzenie dębu. Dalej defilada wyruszy do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ok. 13:40   - część artystyczna z udziałem szkół i miejscowych artystów, poczęstunek z gęsiny i rogali, animacje i zabawy dla dzieci, wręczenie nagród w konkursie plastycznym na wykonanie pocztówki niepodległościowej.

10. Wszystkim Parafianom i naszym miłym Gościom życzę dobrej niedzieli i mocy łask Chrystusowych w całym tygodniu :

Szczęść Boże

Piątek, 13 grudnia 2019 r.

Niedziela, 8 grudnia 2019 r.
Na II Niedzielę Adwentu: 08.12.2019r.