Wtorek, 2 lipca 2019 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XIII Niedzielę Zwykłą: 30.06.2018r.

1. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy uświetnili Procesję Bożego Ciała, całą Oktawę,jej zakończenie, Uroczystość NSPJ i Odpust: Budowniczym Ołtarzy z Wylatowa oraz Żabna, Żabienka i Wydartowa, Druhom Strażakom, panom Organistom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich Bliskim, Przygotowującym je, Niosącym feretrony, sztandar, baldachim, p. Jarosławowi Gębala za dokumentację i zaangażowanie, dbającym o kwiaty i porządek : Bóg zapłać!

2. Komisja konserwatorska odebrała wykonane prace III etapu konserwacji Ołtarza wielkiego bez uwag. Zostały pozłocone 24 karatowym złotem płatkowym elementy snycerskie ołtarza: promienie glorii Boga Ojca, gzyms schodkowy, 4 głowice kolumn i cztery bazy , dwie muszle Jakubowe. Na zadanie Parafia otrzymała dofinansowanie:
z Gminy Mogilno : 15.000 zł., z Powiatu Mogileńskiego: 10.000 zł, od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu: 8.000 zł.Wkład własny Parafii ma wynieść 8.542 zł 39 gr.

3. Gorące podziękowanie dla małżeństwa, pragnącego zachować anonimowość, za dar 1000 zł na remont świątyni. Bóg zapłać!

4. Parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę . Wyjazd w niedzielę 06 października o godz. 13.00 , powrót 07 października w godzinach nocnych. Nocleg w Domu Pielgrzyma w pokojach dwuosobowych( z łazienką) +śniadanie. Koszt całości : 180 zł. Płatne przy zapisach .

6. Już dziś informuję, że Ks. Prymas Wojciech Polak przybędzie do naszego kościoła, aby poświęcić odnowiony ołtarz Matki Bożej, kopię obrazu Jasnogórskiego oraz udzieli sakramentu bierzmowania:05 listopada o godz. 17.00.

7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w piątek od godz. 09.00.Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

8. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00.

9. W ramach programu X Dni Wylatowa:
30.06.2019 Piknik Rodzinny od godz. 14.00 na boisku gminnym przy wieży Orange.
W programie plenerowym: gry i zabawy integracyjne, występy artystyczne dzieci, młodzieży, zespołów ludowych, wokalno-muzycznych, śpiewaczych, pokaz pierwszej pomocy- druhowie OSP Wylatowo, pokaz Zumby-prowadzący KrissCross fitnes club Mogilno, Występ Zespołu Tańca Dawnego Kazimierki,
Występ Zespołu,, Nasze Kujawy", Stoiska wystawców- swojskiego jadła i rękodzieła, Sportowy Turniej Sołectw,
Zlot motocykli, Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przedszkolaków, Rozstrzygnięcie konkursu dla dorosłych na nadanie nazwy X Dni Wylatowa,Występ Zespołu Hip- Hop z MDK z Mogilna, Dla uczestników Pikniku grochówka, kluski ziemniaczane z kapustą oraz kiełbaski z grilla, ciasto, kawa, herbata.
od godz. 20.00 program stacjonarny w Sali Sołeckiej
Zabawa taneczno-integracyjna z bufetem - DJ Klosek.
Organizatorzy:
Parafia Wylatowo, Sołectwo Wylatowo, KGW,, Równać Szanse" Wylatowo oraz OSP Wylatowo.
Partnerzy:
Szkoła Podstawowa w Wylatowie, Przedszkole w Wylatowie, nasza Radna P. Barbara Lech, p. Radny Mirosław Leszczyński
oraz KGW i Sołtys Wasielewko.
Patronat honorowy:
Burmistrz Mogilna p.Leszek Duszyński oraz Starosta Powiatu Mogileńskiego p.Bartosz Nowacki.
Patronat Medialny: Gazeta Pałuki.

10. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ?Promyk Nadziei w Żabienku na czele z Prezes Barbarą Lech oraz koordynatorem projektu Jarosławem Gębala serdecznie zapraszają na NIEZIEMSKO BEZPIECZNY PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się 13 lipca 2019 r. od godz. 15:00w Żabienku.
W tym roku będziemy promować bezpieczeństwo, zdrowy tryb życia, sport i przeciwdziałanie uzależnieniom a także, co najważniejsze, ŚWIĘTOWAĆ 15 URODZINY NASZEGO STOWARZYSZENIA.
Wśród partnerów pikniku wymienić należy: Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Mogilnie, Straż Miejską w Mogilnie, Państwową Inspekcję Sanitamą w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich Wszedzień, Stowarzyszenie ?Impuls" z Wylatowa, Mogileński Stowarzyszenie Sympatyków Kolei, Ochotniczą Straż Pożarną z Wylatowa, Akcja Animacja, Magia Dzieciństwa, Duet NIN. W programie wiele atrakcji: występy artystyczne, loteria fantowa, szczudlarze, animacje dla dzieci, dmuchane wesole miasteczko, słodkości i poczęstunek, pokazy pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, warsztaty żywieniowe oraz wiele innych.W związku z 15- leciem przygotowano także urodzinowe niespodzianki i gadżety. Patronat honorowy objęli: Starosta Mogileński Pan Bartosz Nowacki oraz Burmistrz Mogilna Pan Leszek Duszyński.
Patronat Medialny sprawują: TVP Bydgoszcz, Radio PIK, Gazeta Pomorska oraz CMG24.p1
Projekt dofinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.
Serdecznie Zapraszamy!!!

11. Kochanym Parafianom i miłym Gościom życzę radosnej niedzieli, błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia:

Piątek, 29 marca 2024 r.

Imieniny: Wiktora, Eustachego, Cyryla