Sobota, 4 kwietnia 2020 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej: 05.04.2020r.

1. W tym trudnym czasie pandemii nadal zachęcam do pozostania w domu i uczestniczenia we Mszy św. oraz w Liturgii Wielkiego Tygodnia za pomocą transmisji telewizyjnych i radiowych. Wszystkich dotyczy dekret Ks. Prymasa dyspensujący do odwołania od obowiązku uczestniczenia w kościele w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

2. Ponieważ w kościele nie może być obecnych więcej niż 5 osób pierwszeństwo udziału we Mszy Św. przysługuje tym, którzy mają zamówioną intencję.

3. Podczas obecnych obostrzeń odwiedziny chorych mogą odbywać się jedynie w przypadkach zagrożenia śmiercią po indywidualnym zgłoszeniu telefonicznym.

4. Okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa aż do uroczystości Najświętszej Trójcy, która przypada 07 czerwca. Okazja do spowiedzi w zakrystii:poniedziałek o 07.40 oraz 09.00, we wtorek ,środę o 17.10 i 18.30 .

5. Z zarządzenia ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski:
Przypominam, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). Dlatego proszę, aby wierni wzięli pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanowali przystępowanie do spowiedzi i jeśli to możliwe przystąpili do niej w czasie późniejszym.

6. W kolejnych dniach - bez udziału wiernych - w kościele o godz. 20.30 będę odmawiał Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują,jak również lekarzy,pielęgniarek,służb medycznych i sanitarnych,
a także o pokój serc i łaskę nawrócenia oraz wygaśnięcie zarazy. Proszę Parafian, aby w swoich rodzinach odmawiali Różaniec w duchowej łączności ze mną.

7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku,
natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku nie sprawuje się Eucharystii.O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej.

8. Decyzją Ks. Prymasa w tym roku nie będą przygotowywane Ciemnice i Groby Pańskie, nie będzie wystawień Najświętszego Sakramentu w monstrancji do adoracji a także nie wolno organizować tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów.
Zamiast tego Ks. Prymas prosi, aby wierni w tym roku przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uczestniczyli w uroczystym błogosławieństwie, które poprowadzić ma ojciec rodziny lub inna osoba.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.

9. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy w środę śp. Helenę Dogodę, l. 85, dawniej z Wydartowa
i w piątek śp. Ewę Grzegorską z Wasielewka, l. 60. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

10. Tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą dla wszystkich bardzo trudne.
Z powodu epidemii zdecydowana większość duszpasterstwa "przeniosła się" do internetu.
Właśnie z powodu tej wyjątkowej sytuacji pod patronatem Przewodnika Katolickiego ukazał się bezpłatny przewodnik "Wielkanoc w domu".Podpowiada on wiernym w jaki sposób przeżyć te święta w domu.

Przewodnik po Wielkanocy dostępny jest pod poniższym linkiem:

11. W duchu miłości chrześcijańskiej wspierajmy się wzajemnie!Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece!
Wraz z Ks. Prymasem życzę również, by był to dla nas święty czas,aby słowa Pana Jezusa - gdzie dwaj albo trzej zbierają się w imię moje, tam jestem pośród nich- napełniały serca otuchą i nadzieją.

Wtorek, 19 marca 2024 r.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
Imieniny: Marka, Józefa, Bogdana

Wtorek (19-03-2024)

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Środa (20-03-2024)

Czwartek (21-03-2024)

Piątek (22-03-2024)

Sobota (23-03-2024)

Niedziela (24-03-2024)

Poniedziałek (25-03-2024)

Wtorek (26-03-2024)

Niedziela, 10 marca 2024 r.
4 Niedziela Wielkiego Postu: 10.03.2024
CZAS POKUTY I NAWRÓCENIA