Na Niedzielę Palmową: 28.03.2021r.
1. Według przepisów w naszym kościele może przebywać 16 osób.
Pierwszeństwo udziału przysługuje 3 osobom, które zamówiły daną intencję mszalną.
Osoby te proszone są o przybycie przynajmniej 15 minut przed liturgią.
Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania w kościele ust i nosa oraz o dystansie 1,5 m -także przy przyjmowaniu Komunii Św. i wychodzeniu ze świątyni.Nadal obowiązuje dyspensa Ks. Prymasa od obowiązku udziału we Mszy św.
2. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Święcenie palm na początku każdej Mszy.
Serdecznie dziękuję osobom, które wykonały tak piękne palmy do dekoracji kościoła.Bóg zapłać!
3. Podobnie jak przed rokiem, ze względu na sytuację epidemiczną, nie można planować spowiedzi dekanalnej w
jednym dniu. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi przed pierwszą i po drugiej Mszy powszedniego dnia.
4. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w Wielką Środę,31 marca od godz. 09.00. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.
5. W Wielki Czwartek dziękujemy Panu Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej.
7. W Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach. Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca, osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
8. Nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów.
Proszę, aby wierni jak w roku ubiegłym przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uczestniczyli w uroczystym błogosławieństwie, które poprowadzić ma ojciec rodziny lub inna osoba.
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
8. Wigilia Paschalna sprawowana będzie w sobotę o godzinie 19:00. Po jej zakończeniu wyjdę z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz i przy biciu dzwonów udzielę błogosławieństwa całej Parafii.
9. Kochanym Parafianom ,miłym Gościom życzę dobrej niedzieli oraz obfitości Bożych darów w Wielki Tygodniu
Szczęść Boże!