Niedziela, 2 maja 2021 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na V Niedzielę Wielkanocną: 02.05.2021r.

1. Słowo Prymasa Polski do parafii archidiecezji gnieźnieńskiej:

Czcigodni Księża,
Kochani Siostry i Bracia

W miniony wtorek, 27 kwietnia, Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego nowym biskupem włocławskim.
Dzielę się z Wami tą radością, dziękując jednocześnie Księdzu Biskupowi za jego wieloletnią, owocną posługę w archidiecezji gnieźnieńskiej. Rozpoczął ją w 1988 r. jako wikariusz w parafii farnej pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy, pełniąc zarazem obowiązki kapelana bp. Jana Nowaka.W 1989 r. podjął studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po powrocie do Gniezna podjął pracę w kurii będąc najpierw rzecznikiem prasowym, a później kanclerzem. Był również wykładowcą w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie oraz adiunktem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku Papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej.
Dzisiaj, wolą Papieża Franciszka, podejmuje posługę biskupa diecezji włocławskiej, która jest częścią metropolii gnieźnieńskiej. Od św. Wojciecha idzie Ksiądz Biskup do św. Józefa i bł. Bogumiła - patronów diecezji włocławskiej, jednej z najstarszych w Polsce. Idzie Ksiądz Biskup do ziemi, która wydała wielu świętych i męczenników - św. siostrę Faustynę Kowalską, św. Maksymiliana Kolbego, pamiętanego wciąż żywo w Gnieźnie bł. bp. Michała Kozala i tylu innych. W diecezji włocławskiej do kapłaństwa przygotowywał się również kard. Stefan Wyszyński, arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski, który niebawem wyniesiony zostanie na ołtarze.
Ufając w ich wstawiennictwo, a także znając bogate pasterskie doświadczenie Księdza Biskupa, jestem przekonany, że posługa w Kościele włocławskim zaowocuje wzrostem duchowym nie tylko tej diecezji, ale także metropolii gnieźnieńskiej i całego Kościoła w Polsce.
Dziękuję Bogu za wszelkie dobro, jakie dzięki posłudze Księdza Biskupa Krzysztofa stało się udziałem wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej, i jakie stanie się udziałem tych, do których teraz zostaje posłany. Wspierajmy nowego ordynariusza włocławskiego naszymi modlitwami.
Jednocześnie informuję, że w związku z nominacją Księdza Biskupa Krzysztofa, zwrócę się do papieża Franciszka z prośbą o mianowanie nowego biskupa pomocniczego dla naszej archidiecezji. Wszystkich gorąco proszę o modlitwę w tej intencji. Przyzywajmy Ducha Świętego i bądźmy otwarci na Jego natchnienia.
Wstawiennictwu św. Wojciecha jeszcze raz powierzam nowego biskupa włocławskiego, całą diecezję włocławską
i naszą archidiecezję gnieźnieńską.

2. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej.
Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych w łączności z pierwszą Mszą danego dnia i odmawiania Litanii Loretańskiej także przy figurach.

3. Dziś Święto flagi. Wywieśmy ją na znak naszego patriotyzmu.

4. Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego.

5. We wtorek wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. W tym dniu pamiętajmy o tych, którzy ratują ludzkie życie. Strażakom życzę opieki św. Floriana zdrowia, odwagi i szczęśliwych powrotów z każdej akcji.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00.

7. W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowa na spłatę należności za prace konserwatorskie przy XIX-wiecznym obrazie św. Rozalii-Patronki czasu zarazy. Polecam tę sprawę hojności Wiernych.

8. Pogrzebem katolickim pożegnamy śp.Jana Gębala z Żabienka, lat 89 we wtorek ,4 maja o godz.13.00 w Mogilnie. Dobry Jezu a nasz Panie...

9. Kochanym Parafianom ,miłym Gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

Piątek, 29 marca 2024 r.

Imieniny: Wiktora, Eustachego, Cyryla