Niedziela, 1 sierpnia 2021 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XVIII Niedzielę Zwykłą: 01.08.2021r.

1. Dzisiaj, 1 sierpnia, mija 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą wdzięczną modlitewną pamięć.
O 17.00 w godzinę wybuchu Powstania odezwą się nasze dzwony.

2. W poniedziałek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w piątek,06 sierpnia od godz. 09.00.
Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

4. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

5. W ramach ogólnopolskiej "Akcji św. Krzysztof- 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr" na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy zebraliśmy 900 zł 60 gr. Bóg zapłać!

6. Wręczyłem pismo z blisko 600 podpisami Panu Staroście z prośbą o poparcie inicjatywy utworzenia przejścia dla pieszych przez drogę krajową od strony plebanii w celu zapewnienia bezpieczeństwa przechodzącym z parkingu do kościoła i na cmentarz.

7. W tym roku złożyłem 7 wniosków odnośnie prac konserwatorskich przy wewnętrznych ścianach kościoła.
Niestety w I naborze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mimo poprawnego formalnie wniosku i odwołania, nie przyznało nam dotacji ze względu na niewystarczający budżet ministerialny.
Podobnie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Rozpatrywane jest jeszcze nasze odwołanie w II naborze w MKiDN.

WKZ w Toruniu przyznał nam dotacje w wysokości 10 000 zł,Starostwo Mogileńskie 5000 zł.i Gmina Mogilno 3 000zł.
(tzw. zacheuszy) z 1793 r. na ścianach prezbiterium i nawy południowej. Pozwoli to w przyszłości zyskać dodatkowe punkty za kontynuację prac przy składaniu nowych wniosków .

8. W przyszłą niedzielę przypada nasza składka inwestycyjno-remontowa na wkład własny w prace konserwatorskie przy zacheuszkach w prezbiterium i nawie południowej. Polecam tę sprawę hojności Wiernych.

9. Dożynki parafialne przeżywać będziemy w niedzielę 15 sierpnia o godz. 11.15.

10. Ks. Prymas prosi o odczytanie niniejszego pisma:

"Apel władz województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego dotyczący udziału w szczepieniach

Szanowni Państwo!
Są takie momenty w życiu, kiedy trzeba zjednoczyć się w imię wspólnego dobra. Epidemia Covid-19 bardzo mocno wpłynęła na funkcjonowanie każdego z nas. Przez wiele miesięcy musieliśmy nie tylko ograniczyć kontakty, ale także zmienić tryb pracy, przeorganizować życie rodzinne, zweryfikować plany.
Walka z epidemią jest zawsze nierówna. Jednak nasze szanse zwiększyły się z chwilą wynalezienia i użycia szczepionek, które zdaniem autorytetów z dziedziny medycyny, są skutecznym narzędziem obrony społeczeństwa przed masowymi zakażeniami.
Apelujemy do Państwa o zachęcenie do udziału w szczepieniach zwłaszcza osoby starsze oraz te, które ciągle jeszcze się wahają z podjęciem tej ważnej decyzji. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym powrocie do normalności. Przede wszystkim do spotkań z rodziną, bez lęku o zdrowie najbliższych. Prosimy Państwa o wykazanie się rozsądkiem, mądrością i odpowiedzialnością w tym trudnym czasie oraz o danie innym dobrego przykładu."

11. Za tydzień odpust w Dusznie.

12. Kochanym Parafianom ,miłym Gościom życzę radosnej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

Wtorek, 19 marca 2024 r.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
Imieniny: Marka, Józefa, Bogdana

Wtorek (19-03-2024)

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Środa (20-03-2024)

Czwartek (21-03-2024)

Piątek (22-03-2024)

Sobota (23-03-2024)

Niedziela (24-03-2024)

Poniedziałek (25-03-2024)

Wtorek (26-03-2024)

Niedziela, 10 marca 2024 r.
4 Niedziela Wielkiego Postu: 10.03.2024
CZAS POKUTY I NAWRÓCENIA