XXXI Niedziela Zwykła: 02.11.2025 r.
"Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie"
Ewangelia Św. Jana (J 14,6)
Zakończył się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej, jednakże nadal zachęcam do odmawiania różańca lub choćby jakiejś jego części każdego dnia.
Przypominam, że w okresie od 1 do 8 listopada, nawiedzając dowolny cmentarz, przyjmując w danym dniu Komunię św., wykluczając przywiązanie do grzechu (nawet powszedniego) i odmawiając modlitwę za zmarłych oraz w intencjach papieskich, można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego każdego dnia. Oznacza to, że w tych dniach naszą modlitwą możemy tak bardzo pomóc ośmiu osobom w czyśćcu cierpiącym, za które ofiarujemy odpust zupełny.
W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca, a więc i nasza składka inwestycyjna. Polecam te sprawę hojności wiernych.
Koszt niedawnego wywozu śmieci z cmentarza wyniósł za jeden transport 3477 zł. Nadal więc zwracam się z prośbą o zabieranie ze sobą możliwych śmieci z grobów, a wyrzucanie jedynie tych koniecznych. Powoduje to ogromną pomoc w utrzymaniu cmentarza, gdyż ogranicza liczbę transportów. DZIĘKUJĘ ZA ZROZUMIENIE I OKAZYWANIE W TEN SPOSÓB POMOCY.
Październikowe liczenie wiernych w naszej parafii, która liczy 902 wiernych, przyniosło słaby wynik - 30,4% uczestniczących w coniedzielnej Mszy św.
Składam podziękowanie:
Wspólnocie Żywego Różańca z pomoc w czasie nabożeństw różańcowych, szczególnie w kolejne niedziele,
dziękuję za wspólnotę modlitwy i świadectwo wszystkim, którzy w ciągu całego
października znaleźli czas, aby na te nabożeństwa przybywać, jak również tym, którzy
animowali te modlitwę w swoich domach i rodzinachza dzisiejsze ofiary na bieżące utrzymanie parafii
Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli
i wielu łask Bożych w najbliższym tygodniu. Szczęść Boże!
INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 03.11
9.00 † Bogumiła Kasprzak – od Zakładu Pogrzebowego Jarosława Koniecznego
Wtorek 04.11
17.00 † Szczepan Górny
Środa 05.11
16.50 Nowenna do MBNP
17.00 † Marian Krzewina
Czwartek 06.11
17.00 † Piotr (8 rocz. śm.), Maria Sosińscy
Piątek 07.11
17.00 † Marta (6 rocz. śm.), Stanisław Kulczak i zmarli z rodz.
Sobota 08.11
18.00 Z podziękowaniem Panu Bogu za odebrane łaski, z prośbą o dalsze
błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej dla Elżbiety z okazji urodzin
Niedziela 09.11
8.00 † Bronisław Górzyński (9 rocz. śm.) i zmarli z rodz. Górzyńskich i Olejników
10.00 † Barbara Borońska
11.15 † Jadwiga (9 rocz. śm.), Hilary (14 rocz. śm.), Elżbieta, Andrzej Gładych, Stanisława (9 rocz. śm.), Jan Bodzianowscy, Łucja, Józef Szary
- W razie niezamierzonych błędów proszę o wcześniejsze przybycie do zakrystii –
