Niedziela, 27 lutego 2011 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Tydzień Zwykły

 1. Dzisiaj, w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej rozpoczyna się dziewięciotygodniowa Nowenna mająca przygotować wiernych do majowej beatyfikacji Jana Pawła II.
  Motywem przewodnim Nowenny jest wezwanie Papieża - Polaka
  z jego ostatniej książki „Wstańcie, chodźmy!”.
  Nowenna ma zaangażować kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich z całej archidiecezji gnieźnieńskiej do czynnego przeżywania beatyfikacji Jana Pawła II na poziomie duchowym. Ma również przypomnieć nauczanie Papieża - Polaka, ożywać nabożeństwo do niego oraz ukazać prawdę o powszechnym powołaniu do świętości.

  „Tak jak czuwaliśmy z Janem Pawłem II w godzinie jego śmierci, tak i teraz będziemy czuwać dziękując Bogu za dar jego wyniesienia na ołtarze. Ufam, że ta wielka modlitwa stanie się naszą odpowiedzią na wołanie Jana Pawła II, abyśmy trwali mocno przy Chrystusie i nie lękali się być świętymi” – powiedział  prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
  Nowenna rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Kolejne tygodnie poświęcone będą modlitwie i przypomnieniu nauczania Jana Pawła II nt. świętości kapłanów, kobiet, rodzin, dzieci, cierpiących, osób konsekrowanych, osób świeckich i młodzieży. W ostatnim tygodniu przywołane zostaną słowa Papieża Polaka nt. powszechnego powołania do świętości.Każdy tydzień Nowenny będzie się zaczynał w niedzielę. Podczas Mszy św. wierni wysłuchają homilii wprowadzającej w temat tygodnia, a na zakończenie Eucharystii odmówią krótką modlitwę. Tydzień zakończy się w sobotę Apelem Jasnogórskim.
  Dodatkowo wierni są zachęcani do odmawiania każdego dnia jednej dziesiątki różańca w intencji uświęcenia świata i o własną świętość.
  Nowenna zakończy się w wigilię beatyfikacji Jana Pawła II.
  Prócz modlitwy i rozważania nauczania Jana Pawła II kapłani i świeccy będą mogli indywidualnie lub wspólnotowo podjąć konkretne zobowiązania, które będą wypełniane także po zakończeniu Nowenny np. wspólna wieczorna modlitwa rodziny, codzienna Koronka w intencji kapłanów, wytrwanie w czystości do ślubu, abstynencja od alkoholu, regularna spowiedź, pomoc klasztorom klauzurowym itd.Postanowienia te będą wpisywane do wystawionych w kościołach kart, które następnie zostaną złożone w całość i będą wotum archidiecezji gnieźnieńskiej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

  Na ołtarzu Św. Piotra i Pawła wyłożone są kartki na nasze postanowienia.(wypełnione przynośmy do zakrystii). 
   
 2. Zgodnie z planem nowenny przed beatyfikacją,  w tym tygodniu módlmy się o uświęcenie kapłanów i nowe powołania. Zachęcam do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek o godz. 17.00 i indywidualnej modlitwy w tej intencji.
   
 3.  W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi : w czwartek i piątek od godz. 17.30
   
 4.  Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w sobotę: 05 marca od godz. 09.00.Adresy proszę zgłaszać w zakrystii. 
   
 5. Minął rok od kiedy funkcjonuje internetowa strona parafii pod adresem www.parafia.wylatowo.pl . Gorąco zachęcam do jej odwiedzania. Ostatnio właśnie drogą elektroniczną otrzymałem następująca prośbę:

  ”Drogi Księże Krzysztofie! Szukam moich kuzynów. Są to dzieci
  ( i wnuki) Matyldy Orchkowskiej ( ur. 1867 w Trlągu) i Franciszka Jąkała w Wylatowie. Matka Matylda była siostrą mojej  pra-pra-pra –babci. Mam nadzieję na kontakt z niektórymi kuzynami. Mieszkam w USA. „
  Jeff Ausmus   jmausmus@hotmail.com
   
 6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wasielewka za posprzątanie kościoła. „ Bóg zapłać!".
   
 7.  Miłym Gościom i Drogim Parafianom życzę dobrej niedzieli
  i bogatego w łaski Boże całego tygodnia :

  Szczęść Boże!
   


  Wtorek, 18 czerwca 2024 r.

Kolor liturgiczny: zielony
Dzisiaj msza św. o godz.: 17:00
Imieniny: Elżbiety, Marka


  Porządek Mszy świętej

Wtorek (18-06-2024)

godz.: 17:00

Środa (19-06-2024)

godz.: 17:00

Czwartek (20-06-2024)

godz.: 17:00

Piątek (21-06-2024)

godz.: 17:00

Sobota (22-06-2024)

godz.: 18:00

Niedziela (23-06-2024)

godz.: 08:00, 10:00, 11:15

Poniedziałek (24-06-2024)

godz.: 08:30

Wtorek (25-06-2024)

godz.: 17:00

  Aktualności

Niedziela, 16 czerwca 2024 r.
XI Niedziela Zwykła: 16.06.2024

Czwartek, 15 lutego 2024 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE na przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich
AKTUALIZACJA

Piątek, 10 listopada 2023 r.
Nowe organy w naszym kościele