Wtorek, 31 lipca 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XVII Tydzień Zwykły

1.  W związku z  remontem konserwatorskim :

-uzupełniano ubytki elewacji  zachodniej  i wieży południowej

- zakończono prace archeologiczne

- pozyskiwana jest  świeża dębowa podwalina

- poprzez „Fundację Sąsiedzi przy Szlaku Piastowskim” złożyłem wniosek o dotację zwieńczenia architektonicznego ołtarza Św. Piotra i Pawła. W pierwszym etapie zyskał on ocenę pozytywną i został zakwalifikowany do kolejnego etapu rozpatrzenia na szczeblu marszałkowskim w Toruniu

.-powstają kosztorysy inwestorskie na planowane prace
    w przyszłym roku( rekonstrukcję obydwu hełmów wież oraz remont i konserwację dachu kościoła).

2. W czwartek przeprowadzono  przy kościele manewry scalające jednostki Straży Pożarnej z Mogilna, Gębic i Wylatowa na wypadek pożaru.

3. Serdecznie dziękuję:

-za pomoc przy remoncie panom:
    Stanisławowi Dzięcielakowi, Karolowi Gładych, Jerzemu Gębala, druhom z OSP Wylatowo-Andrzejowi Stankowskiemu, Markowi i Sebastianowi Dzięcielak,  Jarosławowi Danielewicz.

- rodzinom z Wasielewka za dostarczoną żywność dla ekipy remontowej. Bóg zapłać!

4. Proszę ,aby na ten tydzień produkty żywnościowe dla 9-osobowej ekipy remontowej dostarczyli kolejni Parafianie z Wasielewka .
     W tej sprawie kontaktujmy się z p. Marią Szpulecką  najpóźniej do wtorku. ( nr tel. w gablocie parafialnej: 52 3158752) .

5. Na rzecz środków transportu dla polskich misjonarzy złożyliśmy ofiarę  wysokości:307 zł 57 gr.

6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w piątek od godz. 09.00. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

7. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca
    o godz.19.00

8. .Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę radosnej niedzieli
     i dobrego tygodnia :

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.