Niedziela, 5 sierpnia 2012 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne na XVIII Tydzień Zwykły

1. W związku z  remontem konserwatorskim :

-uzupełniano ubytki elewacji  zachodniej  i obydwu wież

- rozpoczęto montowanie podnośników, za pomocą
    których ,według metody górali z regionu Maramuresz, uniesione zostaną wieże w celu naprawy  kamiennych fundamentów
    i położenia nowej podwaliny dębowej

- poprzez „Fundację Sąsiedzi przy Szlaku Piastowskim” złożyłem wniosek o dotację rekonstrukcji hełmów wież. W pierwszym etapie zyskał on ocenę pozytywną i został zakwalifikowany do następnego etapu rozpatrzenia- tym razem na szczeblu marszałkowskim w Toruniu.

2. Serdecznie dziękuję  rodzinom z Wasielewka i Targownicy za dostarczoną żywność dla ekipy remontowej. Bóg zapłać!

3. Proszę ,aby na ten tydzień produkty żywnościowe dla 8-osobowej ekipy remontowej dostarczyli kolejni Parafianie z Targownicy .
    W tej sprawie kontaktujmy się z p. Marią Szpulecką  najpóźniej do wtorku. ( nr tel. w gablocie parafialnej: 52 3158752) .

4. Zachęcam do odwiedzania naszej stony internetowej www.parafia.wylatowo.pl ,gdzie na stronie głównej można odbyć wirtualny spacer po remontowanym kościele.
    Serdecznie dziękuję p. Maciejowi Eich z Inowrocławia ,który wykonał tę panoramę świątyni w najnowszej technologii.

5. W przyszłą II niedzielę miesiąca nasza składka
    inwestycyjno-remontowa, którą polecam prawdziwej szczodrości Wiernych. Zbieramy na wkład własny parafii w dzieło remontu konserwatorskiego  i rewaloryzacji elewacji frontowej z wieżami.Nasz udział w tym  dziele ma wynieść :107 142,86 zł.

6. Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie informuje, że uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu pn.: „Staż przepustką do aktywizacji zawodowej”. Projekt skierowany jest dla 30 osób bezrobotnych w wieku poniżej 25 roku życia oraz powyżej 50 roku życia zarejestrowanych w PUP w Mogilnie, które ze względu na brak lub niewystarczające doświadczenie zawodowe oraz/lub dezaktualizację umiejętności zawodowych doświadczają trudności związanych z wejściem lub powrotem na rynek pracy,
    a także utrzymaniem się na nim (więcej informacji w gablocie).

7. Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę radosnej niedzieli
     i dobrego tygodnia :

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.