Niedziela, 18 maja 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną

1. Ojciec Święty przyjął rezygnację arcybiskupa Józefa Kowalczyka
    z posługi arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski. Zgodniez kanonem 401 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, abp Kowalczyk złożył rezygnację ze względu na ukończenie 75 roku życia. Funkcję metropolity gnieźnieńskiego i Prymasa Polski pełnił przez ostatnie cztery lata.

Nowym arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski papież Franciszek mianował biskupa Wojciecha Polaka. Od 2011 r. pełni on funkcję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Z urzędu wchodzi w skład Prezydium i Rady Stałej KEP, należy do Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Episkopatu. Jest również członkiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Funkcję sekretarza generalnego Episkopatu łączył z posługą biskupią w archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie od 2003 r. był biskupem pomocniczym.

Ingres arcybiskupa Wojciecha Polaka do gnieźnieńskiej archikatedry odbędzie się 7 czerwca 2014 r. Jako metropolita, odbierze on w Rzymie z rąk papieża Franciszka paliusz w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca br.

Nowego Ks. Prymasa Wojciecha otoczmy serdeczną modlitwą.

2. Nabożeństwa majowe w łączności z pierwszą Mszą danego dnia. Zapraszam

3. Pragniemy w ramach V Dni Wylatowa zorganizować loterię fantową, z której dochód przeznaczymy na pokrycie kosztów leczenia małej Nikoli. Proszę więc o przynoszenie fantów bądź pisemną deklarację ofiarowania konkretnego przedmiotu do dnia 24.05.2014r.Może znaleźliby się również fundatorzy głównych wygranych?

4. Kandydatów do bierzmowania proszę o przybycie
    w niedzielę,18.05. na Mszę Św. o godz.08.00. Następnie spotkanie.

5. Uczniowie klasy trzeciej przeżywać będą rocznicę I Komunii Św.
    w niedzielę:25 maja o godz. 11.15.  Katechezę  dla nich
    w kościele w sobotę, 24 maja o godz. 09.00. Natomiast o godz. 09.30 spowiedź dzieci i ich bliskich. Do posługi w konfesjonale przybędzie również proboszcz z Kwieciszewa.

6. 21 maja minie dwadzieścia lat od przyjęcia przeze mnie święceń kapłańskich. Tego dnia wraz z ks. Arcybiskupem Henrykiem,Muszyńskim (który udzielił mi święceń prezbiteratu)
     i moimi kolegami, z którymi przyjęliśmy święcenia, odprawimy uroczystą Eucharystię we Władysławowie koło Bydgoszczy.
    Z tego powodu u nas Msze Św. w środę odprawię o godz. 08.00
    i 08.45.

Całą Rodzinę Parafialną zapraszam natomiast do naszego kościoła w sobotę, 25.05.2014r. na godz.17.00 , gdzie wraz
    z Wami chcę podziękować Panu Bogu za dar  mojego kapłaństwa.

7. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sylwester Prus z Targownicy, lat 100 i śp. Janina Michalak z Krzyżownicy lat 87.
    Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę wielu łask Chrystusa Dobrego Pasterza i pogodnego świętowania:

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.