Poniedziałek, 14 lipca 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą

1. Dzięki pozyskanej dotacji z MKiDN, prace przy remoncie więźby dachów naw bocznych
    i pokryciu ich gontem ruszą  już w poniedziałek, 14 lipca.

Zgodnie z opinią wojewódzkiego konserwatora zabytków jak
    i Komisji Kurialnej, dach zostanie pokryty drewnianym gontem (impregnowanym na gorąco przez zanurzenie).
    Będzie to powrót do przeszłości, zabezpieczenie przed przeciekaniem, podniesienie atrakcyjności turystycznej naszego kościoła i jego estetyki, ale przede wszystkim odciążenie ścian.

2. W związku z remontem konserwatorskim zmienia się  porządek liturgiczny. Msze Św. odprawiane będą we wtorek środę, czwartek, piątek o godz. 19.00 i 19.30, w sobotę o 19.00 a w pozostałe dni bez zmian.

3. Serdecznie gratuluję tym, którzy rozsławiają swoją działalnością imię Wylatowa przynosząc mu chlubę! Są to:

- wywodzący się z Wylatowa pan Marek Szary, który niedawno z rąk Pana  Prezydenta RP odebrał nominację profesorską .
    Prof. Marek Szary pracuje na wydziale sztuk pięknych w Toruniu
    i kieruje pracownią rysunku klasycznego, a od 2008 r. jest dyrektorem instytutu artystycznego UMK. Oprócz rysunku zajmuje się również malarstwem sztalugowym, ilustracją książkowa, polichromią i projektowaniem witraży. Swoje prace prezentował na ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Za działalność artystyczną był wielokrotnie nagradzany

- pochodzący z Wylatowa pan Maciej Drelak, który 2 lipca
    w Warszawie, w Senacie RP odebrał dyplom dla administratora strony www.wylatowo.pl za zajęcie zaszczytnego III miejsca
    w Polsce w konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectw@ w sieci”
    Natomiast  w województwie kujawsko-pomorskim strona www.wylatowo.pl zajęła I miejsce.
    Przy tej okazji serdecznie dziękują Panu Maciejowi za bezinteresowną pracę przy administrowaniu strony Wylatowa
    oraz internetowej strony naszej Parafii. Bóg zapłać!

-Nasi młodzi Parafianie: Paweł Gębala i Sebastian Miedziński, członkowie grupy kabaretowej    "Na wynos", która została wyróżniona w VIII Ogólnopolskim Turnieju Kabaretów.

Cieszę się również wyróżnieniem otrzymanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wylatowa na festiwalu smaków
    w Chabsku.

4. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w czwartek,17.07.
    o godz. 20.30.

5. Zmarł ś.p. Kazimierz Wietrzykowski z Wylatowa, l. 82.
    Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

6. Przez chrzest święty do Kościoła Bożego zostaje włączony
    Olaf Łysiak. Niech Pan Bóg mu błogosławi!

7. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo –inwestycyjna na wkład własny w dzieło rekonstrukcji 2 hełmów wieżowych. Polecam ją szczodrości Wiernych.

8. Uczestników pielgrzymki po relikwie św. Jana Pawła II, którzy chcą jeszcze zamówić zdjęcia autorstwa kardynalskiego fotografa, proszę o pilny kontakt dzisiaj w zakrystii.

9. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzę radosnego świętowania niedzieli i błogosławionego tygodnia :

Czwartek, 26 maja 2022 r.

Kolor liturgiczny: biały
Imieniny: Eweliny, Paluliny

Czwartek (26-05-2022)

Piątek (27-05-2022)

Sobota (28-05-2022)

Niedziela (29-05-2022)

Rocznica I Komunii Św.
godz.: 08:00,10:00, 11:15

Poniedziałek (30-05-2022)

Wtorek (31-05-2022)

godz.: 16.00

Środa (1-06-2022)

Czwartek (2-06-2022)

Niedziela, 22 maja 2022 r.
Na VI Niedzielę Wielkanocną: 22.05.2022r.

Niedziela, 27 lutego 2022 r.
Komunikat Prymasa Polski do Wiernych Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.