Niedziela, 10 sierpnia 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą

1. W środę o godz. 12.00 pogrzebem katolickim pożegnamy
    ś.p. Nikolę Kowalską,z Wylatowa. lat 3.
    „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
    Serdecznym współczuciem ogarniamy Jej Rodziców
    i całą Rodzinę.

2. Dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna na wkład własny w dzieło rekonstrukcji hełmów obu wież. Polecam ją ofiarności Wiernych.

3. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. o godz. : 08.00,10.00,11.15.Msza z Wigilii Uroczystości w czwartek
    o 19.00.Na wszystkich Mszach poświęcenie ziół i kwiatów.
    Niech każda rodzina przyniesie je do pobłogosławienia. Pielęgnujmy tę piękna polską tradycję na cześć Matki Bożej.

4. Z racji uroczystości  w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W związku z oderwaniem się korony od klosza dzwonu Walenty zaprosiłem Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego
    z Przemyśla w celu sprawdzenia jakości i stanu istniejących dzwonów o imionach :Najświętsze Serce Jezusa, Maria, Walenty
    z 1954r.
    Od ponad dwustu lat ta ludwisarnia jest jedną z najlepszych.
    W tym roku może poszczycić się odlaniem dzwonu: Jan Paweł dla katedry wawelskiej.

Został oceniony ogólny stan naszych dzwonów, zmierzone ich wielkości, nagrano próbki dźwiękowe każdego dzwonu, by przeprowadzić dalszą analizę dźwięków pobocznych w pracowni, został sprawdzony stan jarzm i serc dzwonów oraz sporządzono dokumentację.
    Poniżej cytuję wynik   przeprowadzonej wizji lokalnej:

„Ze względu na bardzo słabą jakość odlewu wszystkich trzech dzwonów, ze względu na brak podstawowych parametrów akustycznych, ze względu na widoczne deformacje, ukruszenia i wyłamania korony oraz ze względu na nieprawidłowe zastosowanie elementów mechanicznych (przyspawane serca) rekomendujemy, aby istniejące dzwony zdemontować z wieży. W tym momencie również dalsza ich praca może stwarzać zagrożenie życia lub zdrowia osób znajdujących się na dole wieży. Dzwonów tej jakości nie można w żaden sposób naprawić a liczne znamiona nieprawidłowości odlewu nie pozwalają na powtórne przelanie tych dzwonów.

Rekomendujemy, więc aby dokonać demontażu całego zestawu
    i odlać zestaw nowy wraz z prawidłowymi jarzmami i sercami (z miękkiej stali odkuwane w kuźni).W celu odtworzenia wielkości obecnych dzwonów na wieży zaleca się dobranie następujących dzwonów, tak aby cały zestaw mógł stanowić zharmonizowany trójdźwięk w akordzie durowym:

- Dzwon największy o średnicy 7o cm ,dźwięku d/2 i wadze 220kg

- Dzwon średni o średnicy 54 cm,dźwięku fis.ges/2 i wadze 1ookg

- Dzwon mały o średnicy 46 cm i dźwięku a/2 i wadze 7o kg”

Po zapoznaniu się z ta opinią  w wersji rozszerzonej,
    Rada Parafialna popiera mój postulat o potrzebie odlania trzech nowych dzwonów dla naszej Parafii.Będą to:

„Piotr i Paweł” o wadze 220 kg w cenie 20 000 zł

„Jan Paweł II” o wadze 100 kg  w cenie 9 000 zł

„Walenty” o wadze 70 kg w cenie 6 000 zł

Mile widziani fundatorzy poszczególnych dzwonów, których uwiecznilibyśmy napisem na dzwonie ( termin zgłoszenia do końca sierpnia).
    Rada Parafialna prosi, aby składać dobrowolne ofiary na ten cel
    w kopertach bezpośrednio u ks. Proboszcza lub w kopertach do koszyczka. Kilogram dzwonu kosztuje około 90 złotych.

Wysłużone ,stare dzwony zdemontujemy i ustawimy przy kościele jako świadectwo historii.

Zachęcam do odwiedzenia internetowej strony Pracowni Ludwisarskiej, gdzie także można posłuchać dźwięków dzwonów przez nas zamawianych: www.janfelczynski.com.

Z radością informuję, że znaleźli się już fundatorzy dzwonu „Walenty”. Do końca sierpnia czekamy na następnych.

6. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia:

Szczęść Boże

Poniedziałek, 26 lipca 2021 r.

św. Anny i św. Joachima

Poniedziałek (2-08-2021)

Odpust Porcjunkuli

Piątek, 23 lipca 2021 r.
Na XVI Niedzielę Zwykłą: 18.07.2021r.

Sobota, 28 marca 2020 r.
Medytacja Ojca Świętego Franciszka: Watykan,27.03.2020r.