Niedziela, 21 grudnia 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na IV Niedzielę Adwentu

 
 1. Przy ołtarzu bocznym możemy podziwiać szopki Bożonarodzeniowe z elementami naszego kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu :06.01.2015r.
   
 2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy ze środy24 grudnia, na czwartek 25 grudnia. 

  Wcześniej w naszych domach zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do przebaczenia, wyciągnięcia przyjaznej dłoni, okazania wzajemnej życzliwości i wdzięczności.. Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza, rozdział 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
   
 3. W Boże Narodzenie o północy Pasterka a następne Msze o godz. 09.00 i 11.15. Ofiary z pasterki przeznaczamy na fundusz dla samotnych matek, ofiary z drugiego dnia świąt na KUL..
   
 4. W drugi dzień Świąt w piątek Msze Święte o godz.: 08.00, 10.00
  i 11.15.Na mocy decyzji KEP w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia br., nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
   
 5. Dzisiaj do Domu Ojca odeszła śp. Anna Radszajd z Wylatowa,
  lat 56. Pożegnamy Ją pogrzebem katolickim: 23.12.2014r.
  o godz. 11.00.

  Dobry Jezu a nasz Panie....
   
   
 6. Na ołtarzu Św. Piotra i Pawła wyłożone są 3 albumy
  z ponumerowanymi zdjęciami inowrocławskiego fotografa
  z uroczystości poświęcenia dzwonów, głównego ołtarza, figur Apostołów oraz wprowadzenia relikwii świętegoJana Pawła II. Można je zamawiać do 01stycznia wpisując na listę imię, nazwisko, nr zdjęcia oraz ilość. 
   
 7. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzę błogosławionych Świąt Narodzenia Bożego w nas!
   
   
 8. Słowo Prymasa Polski:

  "Trzymając w wigilijny wieczór w naszych dłoniach biały opłatek myślimy o tym wszystkim co domaga się naszego nawrócenia,
  a więc również pojednania i przebaczenia sobie nawzajem, czy to w sytuacjach jak najbardziej osobistych i rodzinnych, czy też społecznych i ogólnonarodowych.

  Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzeba nam nawrócenia, a więc - jak nas usilnie prosi papież Franciszek - „nie pozostawiania rzeczy w takim stanie, w jakim są” (por. Evangelii gaudium, nr 25). Dlatego z wiarą zwracamy się ku Nowonarodzonemu i mówimy do siebie nawzajem, tak jak uczynili to pasterze w dzisiejszej Ewangelii: „pójdźmy do Betlejem” (por. Łk 2,15). Idźmy do Betlejem, tzn. idźmy na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Śpiewamy w naszych kolędach „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa, do Panienki, powitajmy Maleńkiego i Maryję, Matkę Jego”. Tak, pójdźmy wszyscy, bo naprawdę „nie ma racji, dla której ktoś mógłby uważać, że to zaproszenie nie jest skierowane do niego” (por. Evangelii gaudium, nr 3). Bóg nikogo z tego spotkania nie wyklucza. Przed nikim nie zamyka i nie zatrzaskuje drzwi. Nikogo nie pomija i nie pozostawia samego.
  W tę świętą Noc Narodzenia Pańskiego w naszych domach przypomni nam o tym puste miejsce przy stole i otwarte drzwi naszych serc, dla każdego kogo spotykamy i kto przychodzi.
   
  Jeśli jest więc prawdą - jak przypominają nam Następcy św. Piotra, papież Benedykt i Franciszek - że „u początku bycia chrześcijaninem jest właśnie spotkanie z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę” (por. Deus caritas est, nr 1), to te święta, ta Noc Narodzenia Pańskiego, a przed wszystkim nasze spotkanie z Nowonarodzonym, otwierają przed nami, przed każdą i każdym z nas, prawdziwie nową perspektywę życia. Tak, to życie wolne od niepewności i lęku, od rozpaczy i pustki, od przesadnego koncentrowania się na sobie, od goryczy porażki i możliwego zawodu. I chociaż - dobrze to wiemy - życie, jego ciężar i wymagania, różne przykre i smutne chwile nie będą nas - jak za dotknięciem cudownej różdżki - omijać, to jednak „radość spotkania z Jezusem pozostanie jak promyk światła rodzący się
  z tej osobistej pewności, że przecież jestem nieskończenie kochanym, przez Niego kochanym, ponad wszystko” (por. Evangelii gaudium, nr 6).
   
  Prosząc Was wszystkich w te szczególne święta spotkania
  z Panem o modlitwę, również tą zanoszoną przy żłóbku, życzę Wam, Drodzy Siostry i Bracia, żyjący tutaj w Ojczyźnie naszej
  i poza jej granicami, na Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący Nowy 2015 Rok Pański, życzę radości spotkania z Jezusem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości, a także łaski nawrócenia, które będzie dla nas niewyczerpanym źródłem pojednania i wybaczenia sobie nawzajem.

  Wszystkim jeszcze raz - błogosławionych, radosnych, pełnych Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego!"
   
 9. Zgodnie z zachętą Księdza Prymasa przyłączamy się do inicjatywy oddania hołdu bohaterom Powstania Wielkopolskiego przez bicie dzwonów w dniu 27 grudnia o godz. 16.40.
   
                                                   


  Sobota, 20 lipca 2024 r.

bł. Czesława
Kolor liturgiczny: zielony
Dzisiaj msza św. o godz.: 18:00
Imieniny: Czesława, Hieronima


  Porządek Mszy świętej

Sobota (20-07-2024)

bł. Czesława
godz.: 18:00

Niedziela (21-07-2024)

godz.: 08:00, 10:00, 11:15

Poniedziałek (22-07-2024)

św. Marii Magdaleny
godz.: 08:30

Wtorek (23-07-2024)

św. Brygidy Patronki Europy
godz.: 17:00

Środa (24-07-2024)

św. Kingi
godz.: 17:00

Czwartek (25-07-2024)

św. Jakuba, św. Krzysztofa
godz.: 17:00

Piątek (26-07-2024)

św. Anny i św. Joachima
godz.: 17:00

Sobota (27-07-2024)

godz.: 17:00

  Aktualności

Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.
XII Niedziela Zwykła: 26.06.2024 r.

Czwartek, 15 lutego 2024 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE na przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich
AKTUALIZACJA

Piątek, 10 listopada 2023 r.
Nowe organy w naszym kościele