Piątek, 22 lipca 2016 r.  Okazjonalne

Słowa Ojca Świętego przed pielgrzymką do Polski.

Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, daje mi także radosną okazję spotkania umiłowanego narodu polskiego - powiedział Franciszek w specjalnym wideoprzesłaniu wystosowanym przed ŚDM. Publikujemy tekst papieskiego przesłania.

Drodzy Bracia i Siostry!

Zbliża się jest trzydziesty pierwszy Światowy Dzień Młodzieży, który wzywa mnie na spotkanie młodych z całego świata, zwołanych do Krakowa.
Daje mi on także pomyślną okazję, by spotkać ukochany naród polski. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia,
w tym Roku Jubileuszowym, oraz we wdzięcznej i oddanej pamięci
o św. Janie Pawle II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i zarazem przewodnikiem narodu polskiego w jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności.
       Drodzy młodzi Polacy, wiem, że od dawna przygotowujecie się, przede wszystkim przez modlitwę, na wielkie spotkanie w Krakowie. Z serca wam dziękuję za wszystko co robicie oraz za miłość, z jaką to czynicie; już teraz ściskam was i błogosławię.
           Drodzy młodzi ze wszystkich stron Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii! Błogosławię również wasze kraje, wasze pragnienia
i waszą drogę do Krakowa, aby były pielgrzymką wiary i braterstwa. Niech Pan Jezus da wam łaskę doświadczenia w was Jego własnych słów: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Bardzo pragnę się z wami spotkać, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, wszystkich jednak zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia.

A teraz zwracam się do was, drodzy synowie i córki narodu polskiego! Czuję, że jest to wielki dar od Pana, aby stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swoich dziejach pokonał wiele doświadczeń, także bardzo ciężkich i poszedł naprzód z mocą wiary, wspierany macierzyńską ręką Maryi Dziewicy.
            Jestem przekonany, że pielgrzymka do sanktuarium
w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze, i będzie to dla mnie bardzo dobre.
          Dziękuję wam za modlitwy, którymi przygotowujecie moją wizytę. Dziękuję biskupom i kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, wiernym świeckim, zwłaszcza rodzinom, którym symbolicznie przynoszę posynodalną adhortację apostolską „Amoris laetitia”.
To rodziny pokazują, jakie jest moralne i duchowe „zdrowie” narodu. Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżeństwach i rodzinach. Idźcie dalej tą drogą!

Drodzy bracia i siostry, przesyłam wam to orędzie jako dowód mojej życzliwości. Trwajmy zjednoczeni na modlitwie. I do zobaczenia
w Polsce!

Tłum. st, Radio Watykańskie (KAI)

Czwartek, 08 grudnia 2022 r.

Niepokalanego Poczęcia NMP
Kolor liturgiczny: zielony
Imieniny: Światozara, Marii

Czwartek (8-12-2022)

Niepokalanego Poczęcia NMP

Piątek (9-12-2022)

Sobota (10-12-2022)

godz.: 18.00

Niedziela (11-12-2022)

godz.: 08:00,10:00,18:00

Poniedziałek (12-12-2022)

Wtorek (13-12-2022)

św. Łucji

Środa (14-12-2022)

św. Jana od Krzyża

Czwartek (15-12-2022)

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Plan nawiedzenia MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 27.11.2022 r.

Niedziela, 27 lutego 2022 r.
Komunikat Prymasa Polski do Wiernych Archidiecezji Gnieźnieńskiej