Niedziela, 7 lipca 2019 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XIV Niedzielę Zwykłą: 07.07.2019r.

1.Dziękuję Wszystkim, zaangażowanym w X Dni Wylatowa.Bóg zapłać!

2.W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka inwestycyjno-remontowa na spłatę wkładu własnego parafii w dzieło III etapu konserwacji Ołtarza wielkiego(zostały pozłocone 24 karatowym złotem płatkowym elementy snycerskie ołtarza: promienie glorii Boga Ojca, gzyms schodkowy, 4 głowice kolumn i cztery bazy,dwie muszle Jakubowe). Polecam tę sprawę hojności Wiernych.

3.Parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę . Wyjazd w niedzielę 06 października
o godz. 13.00 , powrót 07 października w godzinach nocnych. Nocleg w Domu Pielgrzyma w pokojach dwuosobowych( z łazienką) +śniadanie. Koszt całości : 180 zł. Płatne przy zapisach .

4.Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Promyk Nadziei" w Żabienku na czele z Prezes Barbarą Lech oraz koordynatorem projektu Jarosławem Gębala serdecznie zapraszają na NIEZIEMSKO BEZPIECZNY PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się
13 lipca 2019 r. od godz. 15:00 w Żabienku.
W tym roku będziemy promować bezpieczeństwo, zdrowy tryb życia, sport
i przeciwdziałanie uzależnieniom a także, co najważniejsze,
ŚWIĘTOWAĆ 15 URODZINY NASZEGO STOWARZYSZENIA.

Wśród partnerów pikniku wymienić należy:
Poradnię Psychologiczno ? Pedagogiczną w Mogilnie, Straż Miejską w Mogilnie, Państwową Inspekcję Sanitarną w Mogilnie, Mogileński Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich Wszedzień, Stowarzyszenie "Impuls" z Wylatowa, Mogileński Stowarzyszenie Sympatyków Kolei, Ochotniczą Straż Pożarną z Wylatowa, Akcja Animacja, Magia Dzieciństwa, Duet NIN.
W programie wiele atrakcji:
występy artystyczne, loteria fantowa, szczudlarze, animacje dla dzieci, dmuchane wesołe miasteczko, słodkości i poczęstunek, pokazy pierwszej pomocy, konkursy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, warsztaty żywieniowe oraz wiele innych.

W związku z 15- leciem przygotowano także urodzinowe niespodzianki i gadżety. Patronat honorowy objęli:
Starosta Mogileński Pan Bartosz Nowacki i Burmistrz Mogilna Pan Leszek Duszyński.
Patronat Medialny sprawują:
TVP Bydgoszcz, Radio PIK, Gazeta Pomorska oraz CMG24.p1
Projekt dofinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
w Mogilnie. Serdecznie Zapraszamy!!!

5. KOMUNIKAT
"Z radością informujemy, że dnia 9 czerwca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do:
- wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę;
- osób prowadzących katechezę dla narzeczonych;
- katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego.

Do podjęcia i ukończenia formacji teologicznej, oferowanej przez Studium, są natomiast zobowiązani:
- osoby przygotowujące się do podjęcia misji doradców życia rodzinnego;
- kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej;

Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej.

Bliższe informacje nt. Studium podane są na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (archidiecezja.pl) w zakładce - polecamy. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji formacyjnej."

6. "Przewodnik Katolicki" do nabycia przy wyjściu.

7. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę radosnej niedzieli, błogosławieństwa Bożego oraz dobrego tygodnia:

Wtorek, 06 grudnia 2022 r.

św. Mikołaja
Kolor liturgiczny: zielony
Imieniny: Mikołaja, Jaremy

Wtorek (6-12-2022)

św. Mikołaja

Środa (7-12-2022)

Czwartek (8-12-2022)

Niepokalanego Poczęcia NMP

Piątek (9-12-2022)

Sobota (10-12-2022)

godz.: 18.00

Niedziela (11-12-2022)

godz.: 08:00,10:00,18:00

Poniedziałek (12-12-2022)

Wtorek (13-12-2022)

św. Łucji

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Plan nawiedzenia MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Poniedziałek, 28 listopada 2022 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 27.11.2022 r.

Niedziela, 27 lutego 2022 r.
Komunikat Prymasa Polski do Wiernych Archidiecezji Gnieźnieńskiej