Sobota, 30 maja 2020 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego:31.05.2020r.

1. DEKRET KSIĘDZA PRYMASA

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.w niedziele i święta nakazane.
Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.
Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych.
W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

+Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

2. Z powodu stanu epidemii władze państwowe nałożyły obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania
w miejscach publicznych -także w kościołach. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny.

3. Okazja do spowiedzi św. w zakrystii .Czas Komunii wielkanocnej trwa do 07 czerwca.

4. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.30 oraz o godz. 20.00.

5. Do Chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w sobotę,06.06 od godz. 09.00.
Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

6. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z pierwszą Mszą danego dnia odprawiane są za Parafian i z prośbą o wygaśnięcie zarazy.

7. Bóg zapłać za ofiary, przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

8. Wszystkim życzę obfitości Bożych łask, radosnej niedzieli i dobrego tygodnia!

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.