Poniedziałek, 15 czerwca 2020 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XI Niedzielę Zwykłą: 14.06.2020r.

1. Z powodu stanu epidemii władze państwowe nałożyły obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w miejscach publicznych -także w kościołach. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny i obsługa liturgiczna. Maseczki obowiązują także podczas procesji.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę,14 czerwca po Mszy o godz. 08.00.

3. Natomiast dzieci komunijne swoją katechezę mają co niedzielę po Mszy o godz.11.15.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada nasza składka inwestycyjno-remontowa. Zbieramy na renowację XVIII-wiecznego feretronu św. Rozalii- Patronki w czasach zarazy.

5. Serdeczne Bóg zapłać Matkom Różańcowym, ich Bliskim oraz Rodzicom Dzieci Komunijnych za ufundowanie nowego baldachimu na procesje.

6. Procesja Eucharystyczna: w niedzielę po Mszy o godz. 11.15.,
poniedziałek po Mszy o godz.08.00,
wtorek, środę po Mszy o godz. 19.00,
czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy. Następnie poświęcenie wianków z ziół. O ustawienie czterech ołtarzy wokół kościoła proszę Parafian z Łosośnik i Wybudowania w stronę Osiedla.

8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.. Zapraszam na Mszę Św.o godz. 18-tej z procesją eucharystyczną i Litanią do Serca Jezusa oraz modlitwą zadośćuczynienia.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Gratuluję Sołectwu Żabienko zajęcia III miejsce w całym województwie w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Konkurs był dedykowany św. Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin . Dziękuję organizatorom i mieszkańcom Żabienka i Żabna za ogromne zaangażowanie i pracę w przygotowanie dekoracji .

10.Kochanym Parafianom i miłym Gościom życzę radosnego świętowania niedzieli i obfitości Bożych łask w tygodniu!

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.