Środa, 5 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XVIII Nidzielę Zwykłą: 02.08.2020r.

1. Z powodu stanu epidemii władze państwowe nałożyły obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania także w kościołach. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny i obsługa liturgiczna.

2. W ramach ogólnopolskiej "Akcji św. Krzysztof- 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr" na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy zebraliśmy 977 zl. Bóg zapłać!

3. W dzisiejszą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy w piątek śp. Krystynę Czarnecką z Wylatowa, lat 80
oraz w sobotę śp. Irenę Kulczak z Wylatowa, lat 66. Dobry Jezu a nasz Panie...

5. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00.

6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w sobotę, 08 sierpnia od godz. 09.00.
Adresy proszę zgłaszać w zakrystii

7. W tym roku planowaliśmy prace konserwatorskie przy wewnętrznych ścianach prezbiterium i nawy południowej.
Koszt: 125 413 zł 94gr.
Niestety Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mimo poprawnego formalnie wniosku i odwołania nie przyznało nam dotacji ze względu na niewystarczający budżet ministerialny. Wnioskowałem o wsparcie również do Gminy
i Powiatu.Gmina w tym roku nie przewidziała środków na zabytki. Natomiast Powiat Mogileński zaproponował dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy zł, ściśle na to zadanie pod warunkiem wykonania całości. Oczywiście za 5 tysięcy zł. niemożliwym jest wykonanie prac za ponad 125 tysięcy zł. i dlatego zmuszony byłem do rezygnacji z proponowanej pięciotysięcznej dotacji od Starostwa.

8. Za tydzień przypada nasza składka inwestycyjno-remontowa .Zbieramy na renowację XVIII -wiecznego feretronu św. Rozalii- Patronki w czasach zarazy.Polecam tę sprawę hojności Wiernych.

9. Dożynki parafialne przeżywać będziemy w niedzielę 16 sierpnia o godz. 11.15.

10. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę dobrego świętowania niedzieli i obfitości darów Bożych w tygodniu!

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.