Niedziela, 13 grudnia 2020 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na III Niedzielę Adwentu: 13.12.2020r.

1. Według obowiązujących przepisów w naszym kościele jednocześnie może przebywać 21 osób.Pierwszeństwo udziału przysługuje, zgodnie ze wskazaniem Ks. Prymasa,tym którzy zamówili intencję mszalną( do 3 takich osób). Osoby te proszone są o przybycie przynajmniej 15 minut przed Eucharystią.

2. Aby umożliwić większej liczbie Wiernych udział w Eucharystii. odprawiane są dodatkowe Msze Św.
Porządek liturgiczny: w sobotę o godz. 17.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 07.00, 08.00,10.00,11.15.

3. W związku z obostrzeniami nadal obowiązuje dyspensa Ks. Prymasa od obowiązku udziału we Mszy św. w niedziele i święta.

4. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania w kościele ust i nosa.

5. Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności."
Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Reagana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz
w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

6. Msze Święte roratnie w środę i piątek o godz.17.30.

7. Pogrzebem katolickim pożegnaliśmy:
we wtorek śp. Czesławę Witkowską z Krzyżownicy ,lat 77
w piątek śp. Jana Pawlaka z Wylatowa, lat 87
Dobry Jezu a nasz Panie...

8. W zakrystii można składać wymienianki całoroczne, rezerwować intencje mszalne oraz zaopatrzyć się w poświęcone opłatki (komplet zawiera 3 duże i dwa małe).

9. Okazja do spowiedzi adwentowej: poniedziałek 7.45,09.00, od wtorku do piątku 17.15 i 18.30 oraz przed Mszami niedzielnymi.

10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu "Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się -nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia- do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa."
Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

11. Do Chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w środę 23 grudnia od godz. 09.00.
Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

12. Przy wyjściu do puszki można złożyć ofiarę na utrzymanie Parafii.Bóg zapłać za zrozumienie!

13. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę dobrej niedzieli, obfitości darów Bożych w III tygodniu Adwentu
i zdrowia:

Wtorek, 30 listopada 2021 r.

św. Andrzeja Apostoła
Kolor liturgiczny: czerwony
Imieniny: Andrzeja, Konstantego

Wtorek (30-11-2021)

św. Andrzeja Apostoła

Niedziela, 28 listopada 2021 r.
Na I Niedzielę Adwentu: 28.11.2021r.

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.