Poniedziałek, 21 marca 2022 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na III Niedzielę Wielkiego Postu: 20.03.2022r.

1. Dobremu przeżyciu Wielkiego Postu niech pomoże uczestniczenie w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 i w Gorzkich Żalach w niedzielę o 15 00.

2. Obowiązkowa katecheza dla dzieci komunijnych i ich rodziców w czwartek,24 marca o godz. 15.30 w kościele.

3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP .
Jest to również Dzień Świętości Życia, czyli dzień, w którym w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 16.30 można uroczyście podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja powstała po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. Duchowa adopcja to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji tych, którzy godzą w jego życie. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dzieło to podjęte w obronie małego, bezbronnego człowieka, to uczynek miłosierdzia, o który prosi nas Chrystus: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczyni".
Foldery-deklaracje, zawierające informację o tym Dziele, można będzie zabierać z ołtarza Matki Bożej . Osoby, które chcą podjąć Duchową Adopcję proszę o przybycie na Mszę 25 marca o godz. 16.30.

4. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br.,w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie,z serca wszystkim błogosławię,

w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

5. Zapraszam na Mszę Św. w intencji pokoju w Ukrainie i poświęcenie Rosji i Ukrainy Sercu Maryi w piątek o godz. 16.30.

6. Ks. biskup Radosław Orchowicz dokona liturgicznego obrzędu wprowadzenia mnie w urząd proboszcza parafii pw. Św. Trójcy i dziekana dekanatu strzeleńskiego w niedzielę,27 marca podczas Mszy Św. godz. 11.30 w kościele
w Strzelnie.Proszę o modlitwę.

7. Kochanym Parafianom i Miłym Gościom życzę dobrej niedzieli i wielu łask Bożych w tygodniu

Sobota, 25 czerwca 2022 r.

Kolor liturgiczny: niebieskie / Maryjny
Imieniny: Doroty, Łucji

Sobota (25-06-2022)

Niedziela (26-06-2022)

godz.: 08:00,10:00, 11:15

Poniedziałek (27-06-2022)

Wtorek (28-06-2022)

Wigilia Uroczystości Apostołów Piotra i Pawła, Pożegnanie

Środa (29-06-2022)

Odpust Parafialny Św. Ap. Piotra i Pawła

Czwartek (30-06-2022)

godz.: 16:00.

Piątek (1-07-2022)

Sobota (2-07-2022)

Niedziela, 19 czerwca 2022 r.
Na XII Niedzielę Zwykła: 19.06.2022r.

Niedziela, 27 lutego 2022 r.
Komunikat Prymasa Polski do Wiernych Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Środa, 25 sierpnia 2021 r.
Audycja w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw
Polskie Radio Pomorza i Kujaw już po raz drugi odwiedziło naszą świątynię i zrealizowało ciekawą audycję wyemitowaną na antenie w ubiegły czwartek.